Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONESwitchPS4
Okładka Spellbreak (PC)

Spellbreak

Reprezentant gatunku battle royale z elementami RPG, osadzony w realiach fantasy. W Spellbreak gracze biorą udział w dynamicznych bitwach, wcielając się w magów dysponujących mocami opartymi na żywiołach. Grę stworzyło studio Proletariat.

Akcji | TPP | fantasy | zagraj za darmo | elementy RPG | sieciowe | Battle Royale

Okładka Spellbreak (PC)

data premiery gry:

3wrz2020

PC PS4 XONE Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Spellbreak jest produkcją typu battle royale wzbogaconą o elementy RPG. Tytuł został opracowany przez niezależne studio Proletariat – mowa o zespole, którego szeregi zasilają byli pracownicy takich firm jak Harmonix, Turbine oraz Insomniac Games.

Mechanika

W Spellbreak akcję ukazano z perspektywy trzeciej osoby (TPP). W trakcie zabawy wcielamy się w magów biorących udział w bitwach typu battle royale, z których cało (i zwycięsko) może wyjść tylko jeden ich uczestnik. Dynamiczne starcia toczą się na stopniowo zmniejszającej się arenie, przez co spotkania z pozostałymi czarodziejami z czasem stają się coraz częstsze.

Przed rozpoczęciem zmagań wybieramy jedną spośród kilkunastu klas postaci, którą w toku potyczki uzupełniamy o dodatkową profesję dobieraną z tej samej puli. Poszczególne specjalizacje oparto na żywiołach, a każda z nich posiada unikalną zdolność pasywną oraz trzy magiczne zwoje, które odblokowujemy bądź rozwijamy podczas rozgrywki, w zamian za zdobyte punkty umiejętności.

Zaklęcia rzucamy, korzystając z dwóch rękawic, w które możemy zaopatrzyć naszą postać; każda z nich dysponuje atakiem podstawowym i dodatkowym. Kluczem do sukcesu jest natomiast łączenie efektów działania czarów w widowiskowe i zabójcze kombinacje. Przykładowo, zamrożonego przeciwnika można potraktować prądem, a chmurę trującego gazu – podpalić, doprowadzając do morderczej eksplozji.

Tryby gry

Spellbreak opracowano z myślą o multiplayerowej zabawie przez Internet.

Kwestie techniczne

Spellbreak posiada trójwymiarową grafikę utrzymaną w barwnej, kreskówkowej stylistyce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-42  

Ocena czytelników: 5 / 10 na podstawie 59 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 3,5 / 10 na podstawie 138 głosów czytelników.

Gry podobne do Spellbreak

Klasyfikacja PEGI Spellbreak

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Spellbreak

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-6400 2.7 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GT 640 / Radeon R7 260 lub lepsza
  • WIndows 10 64-bit
PC
PS4
XONE
Switch