Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4
Okładka Spellbreak (PC)

Spellbreak

Reprezentant gatunku battle royale z elementami RPG, osadzony w realiach fantasy. W Spellbreak gracze biorą udział w dynamicznych bitwach, wcielając się w magów dysponujących mocami opartymi na żywiołach. Grę stworzyło studio Proletariat.

Akcji | TPP | fantasy | elementy RPG | sieciowe | multiplayer | Battle Royale | Epic Store exclusive

Okładka Spellbreak (PC)

data premiery gry:

2021

PC PS4

Spellbreak jest produkcją typu battle royale wzbogaconą o elementy RPG. Tytuł został opracowany przez niezależne studio Proletariat – mowa o zespole, którego szeregi zasilają byli pracownicy takich firm jak Harmonix, Turbine oraz Insomniac Games.

Mechanika

W Spellbreak akcję ukazano z perspektywy trzeciej osoby (TPP). W trakcie zabawy wcielamy się w magów biorących udział w bitwach typu battle royale, z których cało (i zwycięsko) może wyjść tylko jeden ich uczestnik. Dynamiczne starcia toczą się na stopniowo zmniejszającej się arenie, przez co spotkania z pozostałymi czarodziejami z czasem stają się coraz częstsze.

Przed rozpoczęciem zmagań wybieramy jedną spośród kilkunastu klas postaci, którą w toku potyczki uzupełniamy o dodatkową profesję dobieraną z tej samej puli. Poszczególne specjalizacje oparto na żywiołach, a każda z nich posiada unikalną zdolność pasywną oraz trzy magiczne zwoje, które odblokowujemy bądź rozwijamy podczas rozgrywki, w zamian za zdobyte punkty umiejętności.

Zaklęcia rzucamy, korzystając z dwóch rękawic, w które możemy zaopatrzyć naszą postać; każda z nich dysponuje atakiem podstawowym i dodatkowym. Kluczem do sukcesu jest natomiast łączenie efektów działania czarów w widowiskowe i zabójcze kombinacje. Przykładowo, zamrożonego przeciwnika można potraktować prądem, a chmurę trującego gazu – podpalić, doprowadzając do morderczej eksplozji.

Tryby gry

Spellbreak opracowano z myślą o multiplayerowej zabawie przez Internet.

Kwestie techniczne

Spellbreak posiada trójwymiarową grafikę utrzymaną w barwnej, kreskówkowej stylistyce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-42  

Oczekiwania czytelników: 3,1 / 10 na podstawie 130 głosów czytelników.

Gry podobne do Spellbreak

Wymagania wiekowe Spellbreak

12+

Wymagania sprzętowe Spellbreak

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i5-4430 3.0 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 / Radeon R7 260 lub lepsza, WIndows 7/8.1/10 64-bit

PC
PS4