Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Enlisted (PC)

Enlisted PC

Sieciowa strzelanka będąca debiutanckim projektem łotewskiego studia Darkflow Software, powstałym przy współpracy z Gaijin Entertainment, twórcami War Thunder. Enlisted osadzone jest w trakcie II wojny światowej.

Akcji | FPP | TPP | II wojna światowa | FPS | sieciowe | multiplayer | TPS | strzelanki

PC Windows
Okładka Enlisted (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

listopad2019

wczesny dostęp

data nieogłoszona

Enlisted to sieciowa strzelanka na PC wyprodukowana przez łotewskie studio Darkflow Software, dla którego jest to pierwszy projekt. W pracach nad grą pomagała jednak doświadczona ekipa Gaijin Entertainment, znana z popularnego War Thundera.

Mechanika

Akcja produkcji rozgrywa się w czasach II wojny światowej. Na początku deweloperzy udostępnili dwie rozbudowane kampanie – operację „Tajfun” (bitwa pod Moskwą) i operację „Overlord” (walka o Normandię). Podzielone one zostały na kilka etapów, podczas których spotykamy różne postacie i otrzymujemy dostęp do nowych broni, odpowiadających aktualnym wydarzeniom historycznym odtwarzanym w scenariuszu.

Rozgrywka w Enlisted toczy się wyłącznie w wariancie multiplayer, ale różni się on nieco od obecnego w innych tego typu strzelankach. Poszczególne scenariusze nie są bowiem zwykłym zestawem map, na których walczymy w trybach typu Deathmatch. Deweloperzy chcieli bowiem odzwierciedlić prawdziwe konflikty, więc poszczególne kampanie stawiają przed graczami rozmaite cele, bardziej przypominające te z kampanii single player. Trzeba np. przeprowadzić oddział do strategicznego punktu, zabezpieczyć teren przed lądowaniem posiłków itd. Zabawę obserwujemy z perspektywy FPP; choć istnieje możliwość przełączenia na TPP, sami deweloperzy zaznaczają, że widok z pierwszej osoby zapewnia najlepsze wrażenia.

Technologia

Enlisted działa w oparciu o technologię Dagor Engine, którą wykorzystano wcześniej chociażby w War Thunderze. Silnik umożliwia generowanie dużych, podatnych na zniszczenia map, a dodatkowo obsługuje starcia, w których uczestniczy około stu osób naraz.

Inne

Enlisted na PC udostępniane jest w niecodziennym modelu biznesowym. Każda kampania stanowi bowiem osobną grę sprzedawaną w cyfrowej dystrybucji. Zakupione scenariusze łączą się jednak w menu głównym, z którego mamy dostęp do wszystkich nabytych „rozdziałów”.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 9.2 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Gry podobne do Enlisted

Wymagania wiekowe Enlisted

18+

Te 3 gry uciągną ray tracing od Nvidii w 60 klatkach na sekundę
Te 3 gry uciągną ray tracing od Nvidii w 60 klatkach na sekundę

wiadomość25 sierpnia 2018

Ray tracing, czyli nowa, fotorealistyczna technologia Nvidii, udowodniła już, że nie do końca radzi sobie z nią nawet najpotężniejszy dedykowany układ – RTX 2080 Ti. Trzy gry (Metro Exodus, Battlefield V, Enlisted) starają się jednak udowodnić, że jest inaczej – i że granie w 60 klatkach na sekundę z włączonym ray tracingiem to nie mrzonki.

Enlisted - twórcy War Thunder wydadzą drugowojenną strzelankę
Enlisted - twórcy War Thunder wydadzą drugowojenną strzelankę

wiadomość12 grudnia 2016

Firma Gaijin Entertainment, odpowiedzialna za War Thunder, wyda osadzonego w czasach II wojny światowej FPS-a Enlisted od studia Darkflow Software. Tytuł ma być sieciową strzelanką, która ukaże się w przyszłym roku na PC-tach.