Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Enlisted (PC)

Enlisted PC

Osadzona w trakcie II wojny światowej sieciowa strzelanka, powstała we współpracy z Gaijin Entertainment, twórcami War Thunder. Enlisted. Na starcie Enlisted zaoferowało dwa rozbudowane, sprzedawane osobno moduły (kampanie).

Akcji | FPP | TPP | II wojna światowa | FPS | sieciowe | multiplayer | TPS | historyczne | strzelanki

PC Windows
Okładka Enlisted (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1kwietnia2020

Zapisy do testów

Rejestracja: https://enlisted.net/en/#!/alpha

grudzień2020

wczesny dostęp

data nieogłoszona

Enlisted to sieciowa strzelanka na PC wyprodukowana przez łotewskie studio Darkflow Software, dla którego jest to pierwszy projekt. W pracach nad grą pomagała jednak doświadczona ekipa Gaijin Entertainment, znana z popularnego War Thundera.

Mechanika

Akcja produkcji rozgrywa się w czasach II wojny światowej. Na początku deweloperzy udostępnili dwie rozbudowane kampanie – operację „Tajfun” (bitwa pod Moskwą) i operację „Overlord” (walka o Normandię). Podzielone one zostały na kilka etapów, podczas których spotykamy różne postacie i otrzymujemy dostęp do nowych broni, odpowiadających aktualnym wydarzeniom historycznym odtwarzanym w scenariuszu.

Rozgrywka w Enlisted toczy się wyłącznie w wariancie multiplayer, ale różni się on nieco od obecnego w innych tego typu strzelankach. Poszczególne scenariusze nie są bowiem zwykłym zestawem map, na których walczymy w trybach typu Deathmatch. Deweloperzy chcieli bowiem odzwierciedlić prawdziwe konflikty, więc poszczególne kampanie stawiają przed graczami rozmaite cele, bardziej przypominające te z kampanii single player. Trzeba np. przeprowadzić oddział do strategicznego punktu, zabezpieczyć teren przed lądowaniem posiłków itd. Zabawę obserwujemy z perspektywy FPP; choć istnieje możliwość przełączenia na TPP, sami deweloperzy zaznaczają, że widok z pierwszej osoby zapewnia najlepsze wrażenia.

Technologia

Enlisted działa w oparciu o technologię Dagor Engine, którą wykorzystano wcześniej chociażby w War Thunderze. Silnik umożliwia generowanie dużych, podatnych na zniszczenia map, a dodatkowo obsługuje starcia, w których uczestniczy około stu osób naraz.

Inne

Enlisted na PC udostępniane jest w niecodziennym modelu biznesowym. Każda kampania stanowi bowiem osobną grę sprzedawaną w cyfrowej dystrybucji. Zakupione scenariusze łączą się jednak w menu głównym, z którego mamy dostęp do wszystkich nabytych „rozdziałów”.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8.7 / 10 na podstawie 74 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Enlisted

18+

Wymagania sprzętowe Enlisted

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Intel Core i5
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 / 3 GB Radeon R9 280 lub lepsza
  • 9 GB HDD
  • Windows 7/8/10 64-bit
War Thunder z piechotą? Gameplaye z testów Enlisted
War Thunder z piechotą? Gameplaye z testów Enlisted

wiadomość9 kwietnia 2020

Po zakończeniu pierwszego etapu testów pre-alfa gry Enlisted do sieci trafiły materiały wideo prezentujące ją w akcji. Pozwalają one przyjrzeć się z bliska drugowojennej strzelance, której wydawcą jest firma Gaijin Entertainment, mająca w swoim portfolio popularne War Thunder.

Te 3 gry uciągną ray tracing od Nvidii w 60 klatkach na sekundę
Te 3 gry uciągną ray tracing od Nvidii w 60 klatkach na sekundę

wiadomość25 sierpnia 2018

Ray tracing, czyli nowa, fotorealistyczna technologia Nvidii, udowodniła już, że nie do końca radzi sobie z nią nawet najpotężniejszy dedykowany układ – RTX 2080 Ti. Trzy gry (Metro Exodus, Battlefield V, Enlisted) starają się jednak udowodnić, że jest inaczej – i że granie w 60 klatkach na sekundę z włączonym ray tracingiem to nie mrzonki.

Enlisted - twórcy War Thunder wydadzą drugowojenną strzelankę
Enlisted - twórcy War Thunder wydadzą drugowojenną strzelankę

wiadomość12 grudnia 2016

Firma Gaijin Entertainment, odpowiedzialna za War Thunder, wyda osadzonego w czasach II wojny światowej FPS-a Enlisted od studia Darkflow Software. Tytuł ma być sieciową strzelanką, która ukaże się w przyszłym roku na PC-tach.