Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitchPCXSXPS5XONEPS4
Okładka Fall Guys: Ultimate Knockout (Switch)
OkładkaFall Guys: Ultimate Knockout (Switch)

Fall Guys: Ultimate Knockout

Fall Guys: Ultimate Knockout to humorystyczna zręcznościówka przeznaczona do 60-osobowych rozgrywek multiplayer. Wcielając się w nieporadnych "ludków", walczymy o wygranie nagrody głównej w dziwnym teleturnieju. Za produkcję odpowiadają Mediatonic i Devolver Digital.

Zręcznościowe | TPP | zagraj za darmo | humorystyczne | sieciowe | indie | kooperacja | battle royale | gra-usługa

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fall Guys: Ultimate Knockout Premiera

4sie2020

PC PS4

21cze2022

XONE Switch PS5 XSX

producent: Mediatonic wydawca: Mediatonic Strona oficjalna

Gry podobne do Fall Guys: Ultimate Knockout

Mario Kart 8 Deluxe

Party Animals

Worms Rumble

Fall Guys: Ultimate Knockout to absurdalna gra wieloosobowa, w której ścigamy się na różnych torach przeszkód i przystępujemy do pomysłowych gier drużynowych. Dążeniem każdego z maksymalnie 60 uczestników gry jest przetrwanie do kolejnej rundy teleturnieju i ostatecznie zdobycie korony zwycięzcy. Za grę odpowiada studio Mediatonic, znane m.in. z visual novel o randkowaniu gołębi – Hatoful Boyfriend. Wydawcą jest Devolver Digital.

Fabuła

Dziesiątki głodnych rywalizacji kolorowych ludzików jest gotowych do wzięcia udziału w abstrakcyjnym teleturnieju; na zwycięzcę czeka niesamowita nagroda. W tej grupie jesteśmy my, a przed nami dziwne, zabawne i wymagające zadania do wykonania. Jeśli chcemy wygrać, musimy się jednak postarać, bo konkurencja w postaci 59 innych uczestników sprawia, że odpowiednie wykonanie zadań nie należy do łatwych.

Założenia gry Fall Guys najłatwiej podsumować jako połączenie teleturnieju Takeshi's Castle (pokonywanie różnorakich torów przeszkód szybciej niż inni uczestnicy gry) z grami z gatunku battle royale (tylko jedna osoba może zwyciężyć i najsłabsi uczestnicy rozgrywki są w kolejnych rundach stopniowo eliminowani).

Gameplay

Fall Guys: Ultimate Knockout w całości opiera się na trybie multiplayer. W pojedynczym teleturnieju może wziąć udział do 60 graczy, którzy przystępują do kolejnych losowanych przez grę konkurencji. Mogą to być konkurencje dotyczące rywalizacji z innymi graczami lub współpracy w obrębie drużyny. Autorzy gry przygotowali kilkadziesiąt różnych konkurencji.

Większość konkurencji opartych o współzawodnictwo to różnego rodzaju wyścigi z torami przeszkód lub zawody w utrzymanie się na polu gry (np. unikanie ruchomych bloków spychających graczy z niewielkiej półki). W grze pojawiają się też jednak konkurencje drużynowe, w ramach których gracze są tymczasowo łączeni w 2, 3 lub 4 drużyny. Zawody drużynowe obejmują m.in. nietypową odmianę piłki nożnej, zabawę w podkradanie jaj z gniazd innych drużyn, czy zawody w łapanie ogonów przyczepionych do biegających po planszy postaci.

Każdy teleturniej składa się z kilku rund i w każdej z nich odpada od kilku do kilkudziesięciu graczy. Gracze, którzy zdołali się zakwalifikować, awansują do dalszych zmagań. Po dotarciu do finałowej rundy wszyscy gracze walczą o koronę - tylko jeden z uczestników gry może ją zdobyć i zwyciężyć cały teleturniej. Finałowe konkurencje dotyczą m.in. wyścigu do korony umieszczonej na szczycie góry, skakania po odpadających platformach czy ścigania jednego gracza będącego w posiadaniu ogona.

Frajda z rozgrywki płynie również z obserwowania naszych komicznych ludzików podczas ich rozmaitych wyzwań, kiedy to spadają bezwładnie, odbijają się od przedmiotów i siebie nawzajem, próbują wdrapać się pod górę lub starają się ustać w miejscu. Gra posiada opcję wcielenia się w widza teleturnieju - nawet po odpadnięciu z gry możemy dalej obserwować zmagania znajomych lub losowych uczestników rozgrywki.

W grze występuje możliwość personalizowania naszej postaci poprzez zakładanie jej akcesoriów. Tych w grze do wyboru jest sporo, a ich styl jest zróżnicowany, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś, co wyróżni go spośród setki innych uczestników. Przedmioty kosmetyczne w grze nie wpływają na statystyki postaci.

Kwestie techniczne

Gra konwencją przypomina japońskie teleturnieje, pełne humoru i absurdu, których stylistykę dodatkowo podkreśla oprawa audiowizualna. Skoczne i chwytliwe utwory idealnie komponują się z nasyconą żywymi kolorami grafiką kojarzącą się z kreskówkami dla dzieci.

Ostatnia modyfikacja 18 lutego 2021

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: max 60  

Ocena użytkowników: 1,4 / 10 na podstawie 1227 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 2,6 / 10 na podstawie 234 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Fall Guys: Ultimate Knockout

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Fall Guys: Ultimate Knockout Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7950 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 10 64-bit
PC
PS4
XONE
XSX
Switch
PS5