Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS4
Okładka Fall Guys: Ultimate Knockout (PC)

Fall Guys: Ultimate Knockout

Humorystyczna zręcznościówka przeznaczona do 100-osobowych rozgrywek multiplayer. Wcielając się w nieporadnych "ludków", walczymy o wygranie nagrody głównej w dziwnym teleturnieju. Za produkcję odpowiadają Mediatonic i Devolver Digital.

Zręcznościowe | TPP | humorystyczne | multiplayer | indie | kooperacja | Battle Royale

Okładka Fall Guys: Ultimate Knockout (PC)

data premiery gry:

2020

PC PS4

Fall Guys: Ultimate Knockout to absurdalna gra wieloosobowa, polegająca na wykonywaniu najdziwniejszych zadań w taki sposób, aby zdobyć jak największą liczbę punktów i stanąć na podium. Za grę odpowiada studio Mediatonic, znane z visual novel o randkowaniu gołębi – Hatoful Boyfriend. Wydana została przez Devolver Digital.

Fabuła

Dziesiątki głodnych rywalizacji kolorowych ludzików jest gotowych do wzięcia udziału w abstrakcyjnym teleturnieju; na zwycięzcę czeka niesamowita nagroda. W tej grupie jesteśmy my, a przed nami dziwne, zabawne i wymagające zadania do wykonania. Jeśli chcemy wygrać, musimy się jednak postarać, bo konkurencja w postaci 99 innych uczestników sprawia, że odpowiednie wykonanie zadań nie należy do łatwych.

Mechanika

Fall Guys: Ultimate Knockout w całości poświęcone jest rozgrywkom wieloosobowym, które dzielą się na tryb rywalizacyjny, w którym każdy walczy przeciwko każdemu, oraz kooperacyjny, polegający na walkach drużynowych.

Każdy wyścig po zdobycie pierwszego miejsca podzielony jest na rundy, po których część zawodników odpada, a część kontynuuje zmagania. Rundy składają się z rozmaitych wyzwań: wspinaczki na górę najeżoną utrudnieniami, utrzymanie równowagi na deskorolce, dotarcie do mety ze złotym jajem tak, aby go nie stracić i wiele innych.

Frajda z rozgrywki płynie również z obserwowania naszych komicznych ludzików podczas ich rozmaitych wyzwań, kiedy to spadają bezwładnie, odbijają się od przedmiotów i siebie nawzajem, próbują wdrapać się pod górę lub starają się ustać w miejscu.

W grze występuje również możliwość personalizowania naszej postaci poprzez zakładanie jej akcesoriów. Tych w grze do wyboru jest sporo, a ich styl jest zróżnicowany, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś, co wyróżni go spośród setki innych uczestników.

Kwestie techniczne

Gra konwencją przypomina japońskie teleturnieje, pełne humoru i absurdu, których stylistykę dodatkowo podkreśla oprawa audiowizualna. Skoczne i chwytliwe utwory idealnie komponują się z nasyconą żywymi kolorami grafiką, kojarzącą się z kreskówkami dla dzieci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: max 100  

Gry podobne do Fall Guys: Ultimate Knockout

Wymagania wiekowe Fall Guys: Ultimate Knockout

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Fall Guys: Ultimate Knockout

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core 2 Duo E4500 2.2 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7/8/8.1/10 64-bit

PC
PS4