Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4PC
Okładka Fall Guys: Ultimate Knockout (PS4)

Fall Guys: Ultimate Knockout

Fall Guys: Ultimate Knockout to humorystyczna zręcznościówka przeznaczona do 60-osobowych rozgrywek multiplayer. Wcielając się w nieporadnych "ludków", walczymy o wygranie nagrody głównej w dziwnym teleturnieju. Za produkcję odpowiadają Mediatonic i Devolver Digital.

Zręcznościowe | TPP | humorystyczne | multiplayer | indie | kooperacja | Battle Royale | gry jako usługa (GaaS)

Okładka Fall Guys: Ultimate Knockout (PS4)

data premiery gry:

4sie2020

PC PS4

Fall Guys: Ultimate Knockout to absurdalna gra wieloosobowa, w której ścigamy się na różnych torach przeszkód i przystępujemy do pomysłowych gier drużynowych. Dążeniem każdego z maksymalnie 60 uczestników gry jest przetrwanie do kolejnej rundy teleturnieju i ostatecznie zdobycie korony zwycięzcy. Za grę odpowiada studio Mediatonic, znane m.in. z visual novel o randkowaniu gołębi – Hatoful Boyfriend. Wydawcą jest Devolver Digital.

Fabuła

Dziesiątki głodnych rywalizacji kolorowych ludzików jest gotowych do wzięcia udziału w abstrakcyjnym teleturnieju; na zwycięzcę czeka niesamowita nagroda. W tej grupie jesteśmy my, a przed nami dziwne, zabawne i wymagające zadania do wykonania. Jeśli chcemy wygrać, musimy się jednak postarać, bo konkurencja w postaci 59 innych uczestników sprawia, że odpowiednie wykonanie zadań nie należy do łatwych.

Założenia gry Fall Guys najłatwiej podsumować jako połączenie teleturnieju Takeshi's Castle (pokonywanie różnorakich torów przeszkód szybciej niż inni uczestnicy gry) z grami z gatunku battle royale (tylko jedna osoba może zwyciężyć i najsłabsi uczestnicy rozgrywki są w kolejnych rundach stopniowo eliminowani).

Gameplay

Fall Guys: Ultimate Knockout w całości opiera się na trybie multiplayer. W pojedynczym teleturnieju może wziąć udział do 60 graczy, którzy przystępują do kolejnych losowanych przez grę konkurencji. Mogą to być konkurencje dotyczące rywalizacji z innymi graczami lub współpracy w obrębie drużyny. Autorzy gry przygotowali kilkadziesiąt różnych konkurencji.

Większość konkurencji opartych o współzawodnictwo to różnego rodzaju wyścigi z torami przeszkód lub zawody w utrzymanie się na polu gry (np. unikanie ruchomych bloków spychających graczy z niewielkiej półki). W grze pojawiają się też jednak konkurencje drużynowe, w ramach których gracze są tymczasowo łączeni w 2, 3 lub 4 drużyny. Zawody drużynowe obejmują m.in. nietypową odmianę piłki nożnej, zabawę w podkradanie jaj z gniazd innych drużyn, czy zawody w łapanie ogonów przyczepionych do biegających po planszy postaci.

Każdy teleturniej składa się z kilku rund i w każdej z nich odpada od kilku do kilkudziesięciu graczy. Gracze, którzy zdołali się zakwalifikować, awansują do dalszych zmagań. Po dotarciu do finałowej rundy wszyscy gracze walczą o koronę - tylko jeden z uczestników gry może ją zdobyć i zwyciężyć cały teleturniej. Finałowe konkurencje dotyczą m.in. wyścigu do korony umieszczonej na szczycie góry, skakania po odpadających platformach czy ścigania jednego gracza będącego w posiadaniu ogona.

Frajda z rozgrywki płynie również z obserwowania naszych komicznych ludzików podczas ich rozmaitych wyzwań, kiedy to spadają bezwładnie, odbijają się od przedmiotów i siebie nawzajem, próbują wdrapać się pod górę lub starają się ustać w miejscu. Gra posiada opcję wcielenia się w widza teleturnieju - nawet po odpadnięciu z gry możemy dalej obserwować zmagania znajomych lub losowych uczestników rozgrywki.

W grze występuje możliwość personalizowania naszej postaci poprzez zakładanie jej akcesoriów. Tych w grze do wyboru jest sporo, a ich styl jest zróżnicowany, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś, co wyróżni go spośród setki innych uczestników. Przedmioty kosmetyczne w grze nie wpływają na statystyki postaci.

Kwestie techniczne

Gra konwencją przypomina japońskie teleturnieje, pełne humoru i absurdu, których stylistykę dodatkowo podkreśla oprawa audiowizualna. Skoczne i chwytliwe utwory idealnie komponują się z nasyconą żywymi kolorami grafiką kojarzącą się z kreskówkami dla dzieci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: max 60  

Ocena czytelników: 4,5 / 10 na podstawie 532 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Gry podobne do Fall Guys: Ultimate Knockout

Wymagania wiekowe Fall Guys: Ultimate Knockout

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Fall Guys: Ultimate Knockout

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7950 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 10 64-bit
Zima zawita do Fall Guys, 3. sezon to Winter Knockout
Zima zawita do Fall Guys, 3. sezon to Winter Knockout

wiadomość26 listopada 2020

Zespół Mediatonic zapowiedział, że kolejny sezon Fall Guys: Ultimate Knockout nazwany zostanie Winter Knockout. Zgodnie z tytułem, tym razem otrzymamy kostiumy i mapy związane z zimą.

Fall Guys podbiło Steama - sprzedano ponad 10 mln kopii
Fall Guys podbiło Steama - sprzedano ponad 10 mln kopii

wiadomość14 listopada 2020

We wrześniu Fall Guys odnotowało fenomenalny sukces. Do końca trzeciego kwartału gra studia Mediatonic sprzedała się na Steamie w 10 mln sztuk, tym samym poprawiając swój znakomity wynik z sierpnia.

Aktualizacja Fall Guys wprowadzi nowy poziom
Aktualizacja Fall Guys wprowadzi nowy poziom

wiadomość10 listopada 2020

Studio Mediatonic szykuje kolejną aktualizację Fall Guys. Gra wkrótce otrzyma nowy poziom z wielkimi wiatrakami oraz garść zmian i poprawek.

Powrót graczy do Fall Guys, ruszył 2. sezon
Powrót graczy do Fall Guys, ruszył 2. sezon

wiadomość9 października 2020

Deweloperzy ze studia Mediatonic udostępnili najnowszą aktualizację gry Fall Guys: Ultimate Knockout, wraz z którą w produkcji rozpoczął się drugi sezon.

Fall Guys - ogłoszono datę rozpoczęcia 2 sezonu
Fall Guys - ogłoszono datę rozpoczęcia 2 sezonu

wiadomość2 października 2020

Firma Mediatonic zdradziła oficjalną datę rozpoczęcia 2 sezonu Fall Guys, który niesie ze sobą mnóstwo nowości.

PC
PS4