Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 czerwca 2022, 20:30

Fall Guys znów jest potęgą; darmowa wersja zwabiła dziesiątki milionów ludzi [Aktualizacja]

Przejście Fall Guys na model free-to-play okazało się ogromnym sukcesem. Twórcy pochwalili się liczbą graczy, którzy bawili się w tę grę, w pierwszych 48 godzinach od wdrożenia zmiany.

Aktualizacja

Sukces Fall Guys, o którym traktuje niniejsza wiadomość, bardzo pozytywnie wpłynął na ogólne zainteresowanie platformą Epic Games Store. Zarządzająca nią firma pochwaliła się na Twitterze, że po przejściu na model free-to-play w produkcję studia Mediatonic grało jednocześnie ponad dwa razy więcej osób, niż wynosił dotychczasowy rekord.

Ile konkretnie? Według bazy danych Steama poprzedni najwyższy wynik to 172 213 graczy oddających się zabawie w jednej chwili. Podwajając tę liczbę i dodając do niej niewielki „ogonek”, można przyjąć, że nowy rekord oscyluje w okolicy 350 tys. osób.

Fall Guys znów jest potęgą; darmowa wersja zwabiła dziesiątki milionów ludzi [Aktualizacja] - ilustracja #1
Źródło: Twitter / Epic Games Store.

A to i tak jedynie część całości, bo Fall Guys jest wciąż dostępne na platformie firmy Valve – dla użytkowników, którzy posiadali grę wcześniej – gdzie w ciągu ostatniej doby grało w nią jednocześnie 56 762 osoby. Nie można również zapominać o graczach PS4, PS5, XOne i XSX/S.

Nic więc dziwnego, że deweloper wprowadza do gry kolejne poprawki. Ze szczegółami ostatnich zmian (z wczoraj) możecie się zapoznać tutaj.

Oryginalna wiadomość

Jeden z growych hitów 2020 roku, Fall Guys: Ultimate Knockout, przeszedł kilka dni temu na model free-to-play. Jednocześnie tytuł zniknął ze Steama – na PC można go więc pobrać jedynie w Epic Games Store (chyba że ktoś wcześniej dodał go do swojej kolekcji na platformie firmy Valve) – ale za to ukazał się na XOne, XSX/S, PS5 oraz Switchu (wcześniej był dostępny jedynie na komputerach osobistych i PS4).

Ta dość zaskakująca decyzja studia Mediatonic i firmy Devolver Digital okazała się strzałem w dziesiątkę. Twórcy pochwalili się wczoraj na poświęconym grze koncie na Twitterze (poniżej), że w ciągu pierwszych czterdziestu ośmiu godzin od wdrożenia zmiany Fall Guys przyciągnęło 20 milionów graczy. Liczba robi spore wrażenie – nic więc dziwnego, że autorzy podziękowali społeczności za tak duże zainteresowanie.

Fall Guys znów jest potęgą; darmowa wersja zwabiła dziesiątki milionów ludzi [Aktualizacja] - ilustracja #2
Źródło: Twitter / Fall Guys.

Zaczynasz przygodę z Fall Guys: Ultimate Knockout? Zajrzyj do naszego poradnika i zapoznaj się ze wskazówkami na start:

  1. Oficjalna strona internetowa gry Fall Guys: Ultimate Knockout