Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 września 2016, 12:30

autor: moir

Black Desert wabi nowych graczy, wielkie zmiany w Marvel Heroes – Wieści MMO (19/09/2016)

Dzisiaj piszemy m.in. o sporych zmianach w Marvel Heroes, nadchodzącej premierze trzeciego sezonu Żyjącej Opowieści w Guild Wars 2, zmianach w Black Desert, obchodach drugich urodzin zachodniej edycji ArcheAge, debiucie Tibii 11 i dużym sukcesie RuneScape.

Witamy w kolejnej odsłonie Wieści MMO – miejsca, z którego dowiecie się o wszystkich nowościach, wydarzeniach oraz ciekawostkach z Waszych ulubionych produkcji MMORPG i nie tylko. Dziś przyglądamy się m.in. obchodom drugich urodzin ArcheAge, próbie ściągnięcia nowych graczy do świata Black Desert, nadejściu kolejnej aktualizacji Guild Wars 2 oraz wielkim zmianom nadchodzącym w Marvel Heroes.

SZYBKIE WIEŚCI

TERA

20 września amerykańskie wydanie gry wzbogaci się o zawartość dodatku The Guilded Age, który wprowadzi do świata gry m.in. możliwość posiadania smoczego wierzchowca oraz szereg gildiowych zadań, poziomów i umiejętności. Szczegóły tu.

Tibia

Jesteśmy już po oficjalnym debiucie Tibii 11 – nowej, ulepszonej wersji gry. Zmiany objęły przede wszystkim kwestie wydajności (oraz sterowanie WASD). Zwiększono także wymagania systemowe produkcji (serio!).

Black Desert wabi nowych graczy, wielkie zmiany w Marvel Heroes – Wieści MMO (19/09/2016) - ilustracja #1

RuneScape

Legendarne RuneScape może pochwalić się już przeszło 250 milionami zarejestrowanych użytkowników. Wynik godny pozazdroszczenia, a i świetna okazja do świętowania – zainteresowanych odsyłamy pod ten adres.

ArcheAge

W minionym tygodniu obchodziliśmy drugie urodziny zachodniej edycji ArcheAge. Lokalny wydawca gry, Trion Worlds, przygotował z tej okazji mnóstwo atrakcji dla wszystkich oddanych fanów produkcji. Całość urodzinowych eventów podzielono na pięć części, z których każda będzie wymagała innego rodzaju zaangażowania. Obchody potrwają aż do 4 października – dokładny rozkład jazdy znajduje się w tym miejscu.

Black Desert

W minionym tygodniu kolejna profesja w Black Desert otrzymała możliwość przebudzenia. Tym razem padło na Sorcerera, który odtąd będzie mógł posługiwać się także zupełnie nową bronią – wielką kosą. By „obudzić” pełen potencjał naszego bohatera, musimy najpierw osiągnąć 56. poziom doświadczenia. Szerzej na temat zmian, które dotknęły wspominaną klasę przeczytacie w tym miejscu.

Przy okazji aktualizacji wydawca przemycił także kilka innych drobnych zmian, wśród których na uwagę zasługuje m.in. nowy world boss (Ancient Kutum). Przedstawiciele Kakao Games zdecydowali także chwilowo obniżyć cenę produkcji, którą jeszcze przez niespełna tydzień będzie można nabyć już za 10 euro (starter pack), lub w nieco droższych opcjach traveler i explorer za odpowiednio 20 i 35 euro. Dokładny spis zawartości owych paczek dostępny jest tu.

Guild Wars 2

Drugi epizod trzeciego sezonu tzw. Żyjącej Opowieści w Guild Wars 2 zadebiutuje jutro, tj. 20 września. Przedstawiciele studia ArenaNet zdecydowali się nieco zmienić swoje podejście do tematu – tym razem zamiast obszernego wprowadzenia otrzymaliśmy jedynie enigmatyczny, niespełna minutowy zwiastun. Odcinek zatytułowany Rising Flames ma skupić się przede wszystkim na powrocie dawnego wroga, który to może rzucić Tyrie na kolana – o ile rzecz jasna mu na to pozwolimy. Dokładniejszy opis zawartości aktualizacji na pewno zostanie opublikowany w najbliższych dniach w tym miejscu.

Marvel Heroes

Szykują się spore zmiany w świecie Marvel Heroes. Jeden z twórców opublikował niedawno obszerny wpis, w ramach którego zdradził szczegóły dotyczące planów przebudowy podstaw systemu gry. Deweloperzy zamierzają diametralnie przekształcić mechanikę umiejętności dostępnych bohaterów (zamiast specjalizacji pojawić mają się talenty) – wszystko to, by gracze mogli rozwijać swoje awatary intuicyjnie, bez potrzeby przeprowadzania dogłębnej analizy każdego wydanego punktu. Pierwsze testy aktualizacji mają ruszyć już w październiku.

Na łamach Wieści staramy się wspominać o wszystkich popularniejszych grach MMO (przynamniej z perspektywy graczy z Polski). Jeśli wydaje ci się, że twoja ulubiona pozycja powinna znaleźć się na naszych łamach, a z jakiegoś powodu tak się jeszcze nie stało – daj nam znać w komentarzach, zobaczymy co da się zrobić.