Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Face Noir (PC)
OkładkaFace Noir (PC)

Face Noir PC

Utrzymana w stylistyce noir gra przygodowa z interfejsem point-and-click, za której powstanie odpowiada niezależne włoskie studio Mad Orange. Akcja gry osadzona jest w Ameryce lat 30. XX wieku, w okresie wielkiego kryzysu gospodarczego.

Przygodowe | point-and-click | policyjne

Face Noir Premiera PC

31lipca2012

pudełko PL

17września2014

producent: Mad Orange wydawca: Daedalic Entertainment wydawca PL: IQ Publishing Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Face Noir to gra przygodowa z charakterystycznym dla tego gatunku interfejsem point’n’click. Powstała w niezależnym studio deweloperskim Mad Orange, którego siedziba mieści się we Włoszech.

Produkcja przenosi nas do Stanów Zjednoczonych lat 30-tych XX wieku. W kraju panuje wielki kryzys gospodarczy, co niesie ze sobą mnóstwo fatalnych skutków – między innymi spory wzrost bezrobocia, a co za tym idzie przestępczości. Gracz wciela się w postać Jacka Del Nero, byłego policjanta, obecnie pracującego na własną rękę jako prywatny detektyw. Szara codzienność wpędza go w alkoholizm, ale pewnego dnia sytuacja ulega zmianie. Ktoś telefonuje do bohatera, informując go, że do miasta wrócił Sean MacLeane, jego dawny kolega z policji, przez którego Jack stracił posadę i spędził rok w więzieniu.

W dalszych wydarzeniach i perypetiach uczestniczą już gracze. Historia zawiera wiele zaskakujących, a momentami nawet wstrząsających wątków, stopniowo odsłaniających przed Jackiem kulisy gry o wielką stawkę.

Mechanika Face Noir została oparta na sprawdzonym systemie point’n’click, polegającym na interakcji z otoczeniem za pomocą kliknięć myszy. Podczas gry spotykamy ponad 20 różnych postaci. Na rozwiązanie czeka też pokaźna ilość zróżnicowanych zagadek logicznych.

Twórcy postarali się, aby oprawa graficzna była bardzo klimatyczna. Odpowiedni styl architektoniczny oraz wyposażenie wnętrz oddają ducha lat 30-tych. Nie bez znaczenia są także przygrywające w tle jazzowe kawałki.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 157 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.9 / 10 na podstawie 21 głosów czytelników.

Face Noir cena w dniu premiery: 49,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Face Noir

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Face Noir Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 1 GB RAM (1.5 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 5900 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7