Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 4 czerwca 2014, 14:40

Pierwsze zdjęcia z planu siódmej części Gwiezdnych wojen

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia z planu filmowego zapowiedzianej na przyszły rok siódmej części kultowej sagi Gwiezdnych wojen. Fotografie z tajnego ośrodka w Abu Zabi przedstawiają pierwsze konkrety na temat nadchodzącego hitu.

Siódmy epizod legendarnej serii Gwiezdne wojny ma spore szanse na to, by stać się największym wydarzeniem filmowym przyszłego roku. Do tej pory brakowało jednak bardziej szczegółowych informacji na temat tego, czego możemy się po dziele J.J. Abramsa spodziewać. Pierwsze konkrety ujawniają dopiero fotografie zrobione na planie zdjęciowym w Abu Zabi, które niedawno wyciekły do sieci.

Na fotografiach nie pokazuje się żadna osoba z głównej obsady filmu (źródło: DailyMail.co.uk). - Pierwsze zdjęcia z planu siódmej części Gwiezdnych wojen  - wiadomość - 2014-06-04
Na fotografiach nie pokazuje się żadna osoba z głównej obsady filmu (źródło: DailyMail.co.uk).
To monstrum to chyba najciekawszy bohater udostępnionych zdjęć (źródło: DailyMail.co.uk). - Pierwsze zdjęcia z planu siódmej części Gwiezdnych wojen  - wiadomość - 2014-06-04
To monstrum to chyba najciekawszy bohater udostępnionych zdjęć (źródło: DailyMail.co.uk).

Chociaż na zdjęciach nie widać żadnego głośnego nazwiska z gwiazdorskiej obsady, materiały powinny raczej zadowolić nawet najbardziej konserwatywnych fanów serii. Przede wszystkim intryguje potężna sylwetka nieznanego dotychczas stworzenia, przypominającego połączenie ogromnego dzika z nosorożcem, sugerująca wyraźnie, że twórcy zrezygnują z przesadnego wykorzystywania komputerowo generowanego otoczenia na rzecz praktycznych efektów specjalnych. To dobra wiadomość, bowiem wielkie ilości CGI były jednym ze znaków firmowych chłodno przyjętej „nowej trylogii”.

Jedna z największych sfotografowanych budowli na planie w Abu Zabi (źródło: DailyMail.co.uk). - Pierwsze zdjęcia z planu siódmej części Gwiezdnych wojen  - wiadomość - 2014-06-04
Jedna z największych sfotografowanych budowli na planie w Abu Zabi (źródło: DailyMail.co.uk).

To nie koniec pomyślnych wieści. Plan w Abu Zabi bardzo przypomina swoim wyglądem jedną z najbardziej znanych planet uniwersum oraz miejsce narodzin Dartha Vadera, czyli Tatooine, co daje nadzieję na powrót do innych znanych lokacji z poprzednich części. Niektóre źródła sugerują nawet, że na jednym ze zdjęć widać fragment ścigacza wykorzystywanego przez Anakina Skywalkera w Mrocznym widmie. Ponadto na fotografiach da się zauważyć droidy R2, fragmenty większych konstrukcji oraz statystów w rozmaitych kostiumach.

Koło zdjęcia tych droidów żaden fan Gwiezdnych wojen nie może przejść obojętnie (źródło: DailyMail.co.uk). - Pierwsze zdjęcia z planu siódmej części Gwiezdnych wojen  - wiadomość - 2014-06-04
Koło zdjęcia tych droidów żaden fan Gwiezdnych wojen nie może przejść obojętnie (źródło: DailyMail.co.uk).

To kolejne, po udostępnionym przez oficjalne źródła klipie, materiały z planu w Abu Zabi. Pierwszym z nich był krótki filmik, w którym sam reżyser namawiał do wzięcia udziału w akcji zbierania funduszy dla projektów UNICEF, oferując uczestnikom możliwość statystowania w siódmej części Gwiezdnych wojen. Już wtedy mogliśmy też zobaczyć pierwszego z kosmitów, jaki pojawi się w pierwszej części kolejnej trylogii.

Ten natłok informacji na temat największego z dotychczasowych przedsięwzięć J.J. Abramsa, znanego między innymi z serialu telewizyjnego Zagubieni czy dwóch kinowych części Star Treka, z pewnością dobrze świadczy o postępach w pracach. Oprócz pierwszego klipu oraz opublikowanych w sieci zdjęć niedawno dowiedzieliśmy się, że do obsady dołączyła kenijska aktorka Lupita Nyong'o, nagrodzona w marcu tego roku Oscarem za swój występ w filmie Zniewolony. 12 Years a Slave, oraz Gwendoline Christie, znana z roli Brienne w Grze o tron.

Obecnie ekipa filmowa opuściła plan w Abu Zabi i przeniosła się do Londynu. Premiera filmu zaplanowana jest na 18 grudnia 2015 i na razie nie zanosi się na to, by produkcję czekały jakieś opóźnienia. W polskich kinach siódma część Gwiezdnych wojen zadebiutuje na Boże Narodzenie.