Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2014, 13:25

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Guns, Gore & Cannoli - powstaje gangsterska strzelanka 2D z zombie

Twórcy ze studia Crazy Monkey pracują nad dwuwymiarową strzelanką, w której wcielimy się w gangstera walczącego zarówno z członkami wrogiej rodziny, jak i z zombie, które opanowały miasto. Tytuł ukaże się w czwartym kwartale bieżącego roku na konsolach Xbox One, PlayStation 4, Wii U oraz komputerach PC.

Guns, Gore & Cannoli - powstaje gangsterska strzelanka 2D z zombie - ilustracja #1

Niezależne studio Crazy Monkey pracuje nad ciekawie zapowiadającą się dwuwymiarową platformową grą akcji Guns, Gore & Cannoli. Tytuł zmierza w kierunku konsol Xbox One, PlayStation 4, Wii U oraz komputerów PC i ukaże się najprawdopodobniej w czwartym kwartale bieżącego roku. Akcja produkcji osadzona została w 1920 roku. Gracze wcielą się w członka jednej z dwóch zwaśnionych rodzin gangsterów, który musi uporać się nie tylko z żywymi przeciwnikami, ale także z zombie, powoli szwędającymi się po całym mieście. Jak na prawdziwego przestępcę przystało, do walki staniemy z podniesionym czołem i ciemnym płaszczem wypakowanym różnymi rodzajami morderczych zabawek – od tradycyjnych karabinów maszynowych, po miotacz ognia.

Guns, Gore & Cannoli w skrócie:
  • Gatunek: platformowa strzelanka 2D
  • Deweloper: Crazy Monkey Studios
  • Platformy sprzętowe: Xbox One, PlayStation 4, Wii U i komputery PC
  • Premiera: czwarty kwartał 2014 roku

By unaocznić nam z czym będziemy mieć do czynienia, twórcy radzą wyobrazić sobie „Ojca chrzestnego grającego w Metal Slug w Noc żywych trupów”. Mówiąc po naszemu, Guns, Gore & Cannoli będzie zręcznościową strzelanką, osadzoną w gangsterskich klimatach z domieszką horroru. Całość uzupełniać ma ręcznie rysowana oprawa graficzna z animowanymi scenkami przerywnikowymi.

Jak już pewnie wywnioskowaliście z powyższego zwiastuna, w grze będziemy walczyć z całymi hordami przeciwników, wykorzystując w tym celu unikalne bronie, pozwalające zarówno na bliskie starcia (kij bejsbolowy Louisville Slugger), jak i strzelanie z większej odległości (m.in. kultowy pistolet maszynowy „Chicago Typewriter”, znany także jako „Tommy Gun”).

Rozgrywka ma być szybka, emocjonująca i prosta do opanowania. Dodatkowo deweloper zatroszczy się o różne bonusy (m.in. ukryte tryby zabawy), odkrywane w czasie zabawy. Krótko pisząc, szykuje się przyjemna produkcja dla fanów tego typu projektów.

Guns, Gore & Cannoli - powstaje gangsterska strzelanka 2D z zombie - ilustracja #2
Guns, Gore & Cannoli - powstaje gangsterska strzelanka 2D z zombie - ilustracja #3
Screeny z gry Guns, Gore & Cannoli. - Guns, Gore & Cannoli - powstaje gangsterska strzelanka 2D z zombie - wiadomość - 2014-06-04
Screeny z gry Guns, Gore & Cannoli.