Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 września 2012, 16:46

autor: Aver

Gra Age of Conan otrzyma dodatkową zawartość Serpents of Dragon’s Spine

Studio Funcom zapowiedziało wydanie dodatkowej zawartości do popularnej gry MMO free-to-play Age of Conan. Nowe lokacje, nagrody i przedmioty skierowane do graczy z postaciami na 80. poziomie pojawią się wraz z kolejnymi aktualizacjami tytułu.

Studio Funcom zapowiedziało wydanie serii aktualizacji do gry Age of Conan, opatrzonych zbiorczym tytułem Serpents of Dragon’s Spine. Zostaną one udostępnione w nadchodzących miesiącach i wprowadzą do gry nowy, pustynny obszar The Dragon’s Spine wraz ze znajdującymi się na nim podziemiami i mniejszymi lokacjami, a także dodatkowe zadania, przeciwników i przedmioty.

Gra Age of Conan otrzyma dodatkową zawartość Serpents of Dragon’s Spine - ilustracja #1
Obrazek koncepcyjny z aktualizacji Serpents of Dragon's Spine #1

Zawartość Serpents of Dragon’s Spine jest skierowana do graczy z postaciami na 80. poziomie doświadczenia. Będą mogli się oni udać na odległe pustynne rubieże położone na południowy zachód od miasta Pteion i poznać tajemnice, jakie skrywają znajdujące się tam jaskinie, tunele oraz pałac Cetriss. Z punktu widzenia rozgryki, aktualizacje wprowadzą kilka lochów (The Coils of Ubah Kan, The Sepulchral of the Wyrm, The Slithering Chaos), po jednej strefie do rajdów i gier PvP, dodatkowe nagrody, zestawy pancerza, bronie i przedmioty, a także nowy rodzaj wierzchowca.

Gra Age of Conan otrzyma dodatkową zawartość Serpents of Dragon’s Spine - ilustracja #2
Obrazek koncepcyjny z aktualizacji Serpents of Dragon's Spine #2

Według Craiga Morrisona, dyrektora twórczego w studio Funcom, Secrets of Dragon’s Spine są kolejnym krokiem w przenoszeniu do wirtualnego świata literackiej wizji Roberta E. Howarda i dodatkowa zawartość przypadnie do gustu „zarówno graczom w Age of Conan, jak i fanom twórczości amerykańskiego pisarza”.

Gra Age of Conan otrzyma dodatkową zawartość Serpents of Dragon’s Spine - ilustracja #3
Obrazek koncepcyjny z aktualizacji Serpents of Dragon's Spine #3

Gra Age of Conan ukazała się na PC w 2008 roku z podtytułem Hyborian Adventures. Umożliwiała miłośnikom produkcji MMO oraz prozy Roberta E. Howarda udanie się do pełnego przygód i wyzwań świata barbarzyńcy z Cymerii i sprzedała się w nakładzie 1,4 mln egzemplarzy. W 2010 roku tytuł doczekał się dodatku Narodziny Zabójcy Bogów, a w lecie 2011 roku przeszedł na model free-to-play, co poniosło za sobą zmianę podtytułu na Unchained. Zaowocowało to wówczas znaczącym wzrostem popularności gry.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.