Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 września 2012, 16:46

autor: Grzegorz "Aver" Ferenc

Gra Age of Conan otrzyma dodatkową zawartość Serpents of Dragon’s Spine

Studio Funcom zapowiedziało wydanie dodatkowej zawartości do popularnej gry MMO free-to-play Age of Conan. Nowe lokacje, nagrody i przedmioty skierowane do graczy z postaciami na 80. poziomie pojawią się wraz z kolejnymi aktualizacjami tytułu.

Studio Funcom zapowiedziało wydanie serii aktualizacji do gry Age of Conan, opatrzonych zbiorczym tytułem Serpents of Dragon’s Spine. Zostaną one udostępnione w nadchodzących miesiącach i wprowadzą do gry nowy, pustynny obszar The Dragon’s Spine wraz ze znajdującymi się na nim podziemiami i mniejszymi lokacjami, a także dodatkowe zadania, przeciwników i przedmioty.

Obrazek koncepcyjny z aktualizacji Serpents of Dragon's Spine #1

Zawartość Serpents of Dragon’s Spine jest skierowana do graczy z postaciami na 80. poziomie doświadczenia. Będą mogli się oni udać na odległe pustynne rubieże położone na południowy zachód od miasta Pteion i poznać tajemnice, jakie skrywają znajdujące się tam jaskinie, tunele oraz pałac Cetriss. Z punktu widzenia rozgryki, aktualizacje wprowadzą kilka lochów (The Coils of Ubah Kan, The Sepulchral of the Wyrm, The Slithering Chaos), po jednej strefie do rajdów i gier PvP, dodatkowe nagrody, zestawy pancerza, bronie i przedmioty, a także nowy rodzaj wierzchowca.

Obrazek koncepcyjny z aktualizacji Serpents of Dragon's Spine #2

Według Craiga Morrisona, dyrektora twórczego w studio Funcom, Secrets of Dragon’s Spine są kolejnym krokiem w przenoszeniu do wirtualnego świata literackiej wizji Roberta E. Howarda i dodatkowa zawartość przypadnie do gustu „zarówno graczom w Age of Conan, jak i fanom twórczości amerykańskiego pisarza”.

Obrazek koncepcyjny z aktualizacji Serpents of Dragon's Spine #3

Gra Age of Conan ukazała się na PC w 2008 roku z podtytułem Hyborian Adventures. Umożliwiała miłośnikom produkcji MMO oraz prozy Roberta E. Howarda udanie się do pełnego przygód i wyzwań świata barbarzyńcy z Cymerii i sprzedała się w nakładzie 1,4 mln egzemplarzy. W 2010 roku tytuł doczekał się dodatku Narodziny Zabójcy Bogów, a w lecie 2011 roku przeszedł na model free-to-play, co poniosło za sobą zmianę podtytułu na Unchained. Zaowocowało to wówczas znaczącym wzrostem popularności gry.