Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 listopada 2011, 12:40

DC Universe Online i Age of Conan rozwijają skrzydła po przejściu na free to play

Gry MMO Age of Conan i DC Universe Online rozwijają skrzydła po przejściu na model free to play. Tak przynajmniej wynika z wypowiedzi ich twórców, czyli studia Funcom oraz firmy Sony Online Entertainment, którzy pochwalili się napływem nowych graczy.

Twórcy Age of Conan oraz DC Universe Online pochwalili się imponującym wzrostem zainteresowania swoimi grami po przejściu na free to play. Produkcja studia Funcom o przygodach barbarzyńców została ściągnięta i wypróbowana przez 600 tysięcy osób od czerwcowej zmiany modelu finansowego. W superbohaterów w dziele Sony Online Entertainment wcieliło się milion nowych graczy.

Age of Conan: Unchained, czyli darmowa wersja niezłej produkcji MMO, została wypróbowana przez 600 tysięcy osób. W związku z tym, twórcy szykują niespodziankę. Osoby, które zalogują się 21 listopada do gry, będą mogły odebrać pakiet The King’s Reward, zawierający kilka miksturek pomagających w przemierzeniu Cymerii i innych państw.

DC Universe Online i Age of Conan rozwijają skrzydła po przejściu na free to play - ilustracja #1

Skok popularności zanotował także DC Universe Online, czyli gra MMO, w której spotykamy Batmana, Supermana i innych herosów. Produkcja dostępna na pecetach i PlayStation 3 zainteresowała milion graczy. Podobno cieszy się ona zainteresowaniem na obu platformach. To dobry wynik, bo gra przeszła na free to play niecałe dwa tygodnie temu.

Free to play pozwala twórcom gier MMO zainteresować nowe osoby wirtualnymi światami. Czasami przynosi to skutki negatywne – w przypadku DC Universe Online sporo graczy skarży się na przepełnione serwery. Prawdziwym sprawdzianem będzie próba zatrzymania części napływających nowych twarzy i zachęcenia ich do wydawania pieniędzy.

  1. DC Universe Online – więcej informacji o grze znajdziesz w przeglądzie „W co pograć za darmo 17”
  2. Age of Conan - więcej informacji o grze znajdziesz w przeglądzie „W co pograć za darmo 15”