Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lipca 2011, 14:23

autor: sathorn

Polska wersja gry MMO Age of Conan nie będzie dłużej wspierana

Twórcy gry MMO Age of Conan: Unchained, podjęli decyzję o zakończeniu wspierania polskiej wersji gry. Oznacza to, że cała nowa zawartość dodawana do tej produkcji nie będzie dostępna w naszym języku, ale nasi rodacy stracą też możliwość kontaktowania się z supportem po polsku. Wciąż nie wiadomo jaki los spotka serwery skupiające graczy z naszego kraju.

Smutne wieści docierają do Polaków grających w Age of Conan: Unchained. Twórcy z firmy FunCom nie mają zamiaru kontynuować wsparcia dla polskiej wersji gry MMO.

Polska wersja gry MMO Age of Conan nie będzie dłużej wspierana - ilustracja #1

Jak możemy przeczytać w informacji, która pojawiła się w polskiej wersji klienta gry „(...) Zgodnie z podjętą decyzją nie będzie już polskiej usługi „Age of Conan”. Oznacza to, że nowa zawartość (np. przedmioty, zadania, czy pełne dodatki) nie będzie tłumaczona na język polski.” Czytamy dalej, że gracze z naszego kraju będą mogli korzystać z możliwości wykupienia Abonamentu Premium po polskiej cenie do końca 2011 roku. Później będą traktowani na równi z innymi mieszkańcami Unii Europejskiej.

Polacy zostaną też pozbawieni możliwości kierowania zapytań do pomocy technicznej w rodzimym języku. Pracownicy FunComu będą w stanie pomóc nam tylko wówczas, gdy napiszemy do nich po angielsku, niemiecku, francusku, lub rosyjsku.

Wciąż nie wiadomo jak wyklaruje się sytuacja polskich serwerów. Aktualnie prowadzone są rozmowy na ten temat, więc prawdopodobnie wkrótce możemy spodziewać się jakiś nowych informacji.

Polska wersja gry MMO Age of Conan nie będzie dłużej wspierana - ilustracja #2

Kiedy Age of Conan oparty był jeszcze na tradycyjnym modelu budżetowym, a nazywał się Age of Conan: Hyborian Adventures (podtytuł zmieniono kiedy gra stała się darmowa), doczekał się obszernej polonizacji, opracowanej we współpracy z dystrybutorem gry, firmą CD Projekt. 22 stycznia 2009 roku wystartowały też polskie serwery skupiające graczy z naszego kraju.

Smutne dla polskich fanów Age of Conan informacje, pojawiły się niedługo po tym, jak FunCom postanowił, że produkcja przejdzie na model biznesowy Free-to-Play. Gracz nie jest w nim zobligowany do uiszczania comiesięcznej opłaty, chyba że życzy sobie wykupić Konto Premium. Wszelkie wątpliwości dotyczące nowego systemu, o ile jakieś macie, rozwiać może zestaw najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi na nie, dostępny w języku polskim.