Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiX360PS3
Okładka Sega Rally Online Arcade (X360)

Sega Rally Online Arcade

Kolejna część cyklu zręcznościowych rajdów Sega Rally. Gracze mają okazję zasiąść za kierownicą 13 szybkich samochodów, by stoczyć zaciętą walkę na asfalcie, szutrach i śniegu.

Wyścigi | samochodowe | multiplayer | rajdy

Okładka Sega Rally Online Arcade (X360)

producent: SEGA

wydawca: SEGA

data premiery gry:

18maj2011

X360

1cze2011

PS3

Popularność wydanej w 2009 roku gry OutRun Online Arcade sprawiła, że firma SEGA zaczęła poważniej myśleć o sięgnięciu po swoje sprawdzone marki samochodówek i wydaniu ich odświeżonych wersji w usługach PlayStation Network oraz Xbox Live Arcade. Sega Rally Online Arcade bazuje na dwóch wcześniejszych odsłonach cyklu – Sega Rally Revo oraz Sega Rally 3. Dobrze znane miłośnikom serii rozwiązania wzbogacono jednak o szereg nowych opcji związanych przede wszystkim z trybem multiplayer.

Priorytetem przyświecającym twórcom Sega Rally Online Arcade było stworzenie gry rajdowej, która dawałaby maksymalnie dużą dawkę emocji podczas rywalizacji na wirtualnych trasach. Oznacza to m.in. widowiskowy, ale mało realistyczny, zręcznościowy model jazdy.

Wirtualni kierowcy mają okazję poprowadzić 13 rajdowych samochodów (m.in. Subaru Imreza, Peugeot 207, Skoda Fabia oraz Mitsubishi Lancer Evo), starannie odwzorowanych pod względem wyglądu i różniących się od siebie parametrami technicznymi. Na poszczególnych trasach rajdu spotkać można nawierzchnie asfaltowe, szutry, błoto, a nawet śnieg, co predysponuje samochody z określonym rodzajem napędu.

W Sega Rally Online Arcade duży nacisk położono na różnorodność opcji rozgrywki. Wśród nich pojawiają się m.in. znane z poprzednich części cyklu „Championship Battle” oraz „Time Attack”. Tryb multiplayer został zaprojektowany z myślą o użytkownikach usług sieciowych PSN i XBLA. Umożliwia on wspólną zabawę dla maksymalnie 6 graczy. Deweloperzy zadbali także o motywujący system osiągnięć. Najlepsze rezultaty umieszczane są w sieciowych rankingach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-6  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Gry podobne do Sega Rally Online Arcade

Klasyfikacja PEGI Sega Rally Online Arcade

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Sega Rally Online Arcade

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Zapowiedziano grę Sega Rally Online Arcade
Zapowiedziano grę Sega Rally Online Arcade

wiadomość31 stycznia 2011

Wczoraj informowaliśmy o plotkach na temat kontynuacji serii Sega Rally, których źródłem była adnotacja na stronach południowokoreańskiej organizacji Game Rating Board.

Powrót serii Sega Rally?
Powrót serii Sega Rally?

wiadomość30 stycznia 2011

Południowokoreańska organizacja rządowa Game Rating Board, zajmująca się oceną zawartości gier przeznaczonych do sprzedaży w tym kraju, wydała opinię dla niezapowiedzianego dotąd projektu pod nazwą Sega Rally Online Arcade. Wszystko wskazuje na to, że dosyć nieoczekiwanie szykuje się kolejna odsłona cyklu zręcznościowych wyścigów.

X360
PS3