Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 stycznia 2011, 11:40

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Powrót serii Sega Rally?

Południowokoreańska organizacja rządowa Game Rating Board, zajmująca się oceną zawartości gier przeznaczonych do sprzedaży w tym kraju, wydała opinię dla niezapowiedzianego dotąd projektu pod nazwą Sega Rally Online Arcade. Wszystko wskazuje na to, że dosyć nieoczekiwanie szykuje się kolejna odsłona cyklu zręcznościowych wyścigów.

Południowokoreańska organizacja rządowa Game Rating Board, zajmująca się oceną zawartości gier przeznaczonych do sprzedaży w tym kraju, wydała opinię dla niezapowiedzianego dotąd projektu pod nazwą Sega Rally Online Arcade. Wszystko wskazuje na to, że dosyć nieoczekiwanie szykuje się kolejna odsłona cyklu zręcznościowych wyścigów. Co ciekawe, o przyznanie oceny nie zabiegała jednak firma SEGA ale miejscowy oddział Sony Computer Entertainment.

Powrót serii Sega Rally? - ilustracja #1

Po raz ostatni o serii Sega Rally głośno zrobiło się trzy lata temu, kiedy zapadła decyzja w sprawie zamknięcia Racing Studios. Deweloper odpowiedzialny był za wydaną w 2007 roku grę Sega Rally Revo, która mimo niezłych ocen recenzentów sprzedała się znacznie poniżej oczekiwań wydawcy. Wiadomo też, że zlikwidowane studio pracowało już nad kolejnym wyścigowym tytułem. Z informacji, do jakich dotarł serwis Siliconera, trudno wywnioskować, czy Sega Rally Online Arcade jest jego rozwinięciem lub też zupełnie nowym projektem. Wygląda na to, że gra znajduje się w mocno zaawansowanym stadium produkcji. Specjaliści GBR przyznali jej ocenę „All”, co oznacza, że tytuł adresowany jest do graczy w każdym wieku.

Firma SEGA nie potwierdziła dotąd istnienia Sega Rally Online Arcade, ani tym bardziej nie wskazała platform sprzętowych, na jakie gra zostanie wydana. Fakt, że wniosek o ocenę GBR złożył koreański oddział Sony Computer Entertainment sugeruje, iż produkcja najprawdopodobniej zawita na platformy z rodziny PlayStation. Nie można jednak wykluczyć także wersji na Xboksa 360. Serwis Eurogamer przypomina, że inny wyścigowy tytuł SegiOutRun Online Arcade pojawił się w 2009 roku zarówno w usłudze PlayStation Network jak i Xbox Live Arcade.

gry