Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS3X360PSP
Okładka Sega Rally Revo (PC)

Sega Rally

Sega Rally Revo

Sega Rally to gra nowej generacji, należąca do popularnego rajdowego cyklu, zapoczątkowanego w 1995 roku na automatach coin-op i obecnego potem na szeregu innych platform.

Wyścigi | samochodowe | rajdy

Okładka Sega Rally Revo (PC)

producent: SEGA

wydawca: SEGA

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

28wrz2007

PC PS3 X360 PSP
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sega Rally to gra nowej generacji, należąca do popularnego rajdowego cyklu, zapoczątkowanego w 1995 roku na automatach coin-op i obecnego potem na szeregu innych platform (m.in. Saturn, Game Boy Advance i PlayStation 2).

Zgodnie z duchem serii, developerzy zaserwowali nam emocjonującą rywalizację rajdowych kierowców, skonstruowaną w taki sposób, aby zagwarantować znakomitą zabawę zarówno mniej wprawnym graczom, jak i osobom doświadczonym. Możemy przejąć kontrolę nad całkiem sporą ilością samochodów, podzielonych na trzy klasy: napęd na jedną oś lub cztery koła oraz auta klasyczne. Katalog dostępnych maszyn obejmuje takie modele jak: Mitsubishi Lancer Evolution IX, Subaru Impreza WRX STI, Peugeot 206 WRC, Citroen Xsara WRC, Skoda Fabia WRC etc. Oczywiście każdy wóz odwzorowano z pietyzmem w kwestii wizualnej i mechanicznej.

Rajdowe zmagania toczą się w sześciu rozmaitych zakątkach globu ziemskiego, a poszczególne trasy różnią się przede wszystkim nawierzchnią. Przykładowo gdy trafiamy na obszary błotniste, możemy spodziewać się drogi grząskiej i naszpikowanej koleinami. Kręcące się koła samochodów powodują przy okazji deformację takiej plastycznej nawierzchni i towarzyszący temu efekt wyrzucania w powietrze lepkich fragmentów podłoża.

Rywalizacja z zaawansowaną Sztuczną Inteligencją to nie lada wyzwanie, nawet dla najlepszych wirtualnych rajdowców. Jednakże nie daje to tyle frajdy, co stawanie w szranki z żywymi przeciwnikami. Rozbudowany tryb multiplayer zapewnia więc mnóstwo wyśmienitej rozrywki dla osób, którym znudziła się już opcja single player.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 720 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Sega Rally

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Sega Rally

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.13 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7800 lub lepsza)
  • 5 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • kierownica
  • Xbox Live
Sega Rally - recenzja gry
Sega Rally - recenzja gry

Recenzja 19 października 2007, 10:40

Każda nawierzchnia podczas jazdy osadza się na pojazdach. Przykładowo: gdy przejedziemy po błocie, auto zostanie w nim umazane, kiedy zaś przejedziemy po wodzie – część zabrudzenia spłynie. Jeśli wjedziemy na sypki żwir lub piasek, te przykleją się do błota, które to w konsekwencji przyschnie – naprawdę genialna sprawa. Trochę denerwującą może być jazda zaraz za innymi samochodami, spod których to wypadają małe kamyczki, zasłaniając nam pół ekranu, przez co łatwo stracić orientację i utracić kolejne miejsca.

PC
PS3
X360
PSP