Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCX360PSPPS3
Okładka Sega Rally Revo (PC)
OkładkaSega Rally Revo (PC)

Sega Rally

Sega Rally Revo

Sega Rally to gra nowej generacji, należąca do popularnego rajdowego cyklu, zapoczątkowanego w 1995 roku na automatach coin-op i obecnego potem na szeregu innych platform.

Wyścigi | samochodowe | rajdy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sega Rally Premiera

28wrz2007

PC X360 PS3 PSP

producent: SEGA wydawca: SEGA wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Sega Rally to gra nowej generacji, należąca do popularnego rajdowego cyklu, zapoczątkowanego w 1995 roku na automatach coin-op i obecnego potem na szeregu innych platform (m.in. Saturn, Game Boy Advance i PlayStation 2).

Zgodnie z duchem serii, developerzy zaserwowali nam emocjonującą rywalizację rajdowych kierowców, skonstruowaną w taki sposób, aby zagwarantować znakomitą zabawę zarówno mniej wprawnym graczom, jak i osobom doświadczonym. Możemy przejąć kontrolę nad całkiem sporą ilością samochodów, podzielonych na trzy klasy: napęd na jedną oś lub cztery koła oraz auta klasyczne. Katalog dostępnych maszyn obejmuje takie modele jak: Mitsubishi Lancer Evolution IX, Subaru Impreza WRX STI, Peugeot 206 WRC, Citroen Xsara WRC, Skoda Fabia WRC etc. Oczywiście każdy wóz odwzorowano z pietyzmem w kwestii wizualnej i mechanicznej.

Rajdowe zmagania toczą się w sześciu rozmaitych zakątkach globu ziemskiego, a poszczególne trasy różnią się przede wszystkim nawierzchnią. Przykładowo gdy trafiamy na obszary błotniste, możemy spodziewać się drogi grząskiej i naszpikowanej koleinami. Kręcące się koła samochodów powodują przy okazji deformację takiej plastycznej nawierzchni i towarzyszący temu efekt wyrzucania w powietrze lepkich fragmentów podłoża.

Rywalizacja z zaawansowaną Sztuczną Inteligencją to nie lada wyzwanie, nawet dla najlepszych wirtualnych rajdowców. Jednakże nie daje to tyle frajdy, co stawanie w szranki z żywymi przeciwnikami. Rozbudowany tryb multiplayer zapewnia więc mnóstwo wyśmienitej rozrywki dla osób, którym znudziła się już opcja single player.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 729 głosów czytelników.

Sega Rally cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Sega Rally

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Sega Rally Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.13 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7800 lub lepsza)
  • 5 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • kierownica
  • Xbox Live
PC
PS3
X360
PSP