Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka Iron Grip: The Marauders (WWW)
OkładkaIron Grip: The Marauders (WWW)

Iron Grip: The Marauders WWW

Przeglądarkowa strategia turowa, w której obejmujemy kontrolę nad oddziałem podniebnych piratów. Akcja toczy się w steampunkowym świecie znanym z poprzednich gier studia Isotx.

Strategiczne | turowe | zagraj za darmo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Iron Grip: The Marauders Premiera WWW

17stycznia2011

producent: Isotx, Inc. wydawca: Isotx, Inc. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Serwery gry zostały wyłączone i zaprzestano jej dalszego rozwoju.

Iron Grip: The Marauders to gra przeglądarkowa reprezentująca gatunek turowych strategii. Za produkcją tytułu stoi studio Isotx, które wcześniej wykonało m.in. Iron Grip: The Oppression, czyli popularną modyfikację do strzelaniny Half-Life 2.

Akcja The Marauders dzieje się w wyniszczonym wojną państwie Kathos. Rząd sprawujący władzę nad krajem został obalony, zaś lokalni lordowie zaczęli grabić ziemie z bogactw. Dawni żołnierze przeobrazili się w najemnych piratów (Marauders), a ich zajęcie sprowadziło się do roli łupieżców. Zadaniem gracza jest kierowanie z pozycji kapitana załogą jednego z pirackich statków powietrznych i walka przeciw innym grupom przestępców.

Rozgrywka odbywa się w trybie turowym. Użytkownik ma do dyspozycji oddział najemników, któremu najpierw wydaje instrukcje, a następnie czeka na rozwój akcji i reaguje na ruchy przeciwnika. Równolegle do działań na polu walki musi podejmować także decyzje dotyczące rozwoju podniebnej bazy. W niej rekrutuje wojska, powołuje do życia nowe jednostki i opracowuje technologie potrzebne do uzyskania przewagi nad rywalami. Poza tworzeniem i rozbudową własnej bazy Iron Grip pozwala też na atakowanie i przejmowanie ośrodków należących do sztucznej inteligencji. Prócz walki z komputerowym przeciwnikiem autorzy udostępnili też tryb mutiplayer dla 4 graczy.

Gra wykonana została na trójwymiarowym silniku Unity, którego działanie zostało zoptymalizowane pod kątem przeglądarek internetowych. Dostęp do Iron Grip jest darmowy, jednak niektóre ze specjalnych opcji przygotowanych przez twórców można uaktywnić dopiero po wniesieniu opłaty.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 4.3 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Iron Grip: The Marauders: Odpowiednia dla każdego wieku.