Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 września 2010, 13:38

autor: Jiker

Wieści ze świata (Super Mario Bros., Bungie, SAGA) 14/09/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o darmowej SADZE, 25 rocznicy powstania Super Mario Bros., nowym silniku graficznym studia Bungie oraz konkursie na najlepsze gry sieciowe. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o darmowej SADZE, 25 rocznicy powstania Super Mario Bros., nowym silniku graficznym studia Bungie oraz konkursie na najlepsze gry sieciowe. Zapraszamy do lektury.

SAGA

Firma Silverlode Interactive zdecydowała się na uczynienie z gry SAGA – sieciowej strategii czasu rzeczywistego, w której specyfika wirtualnego świata zmienia się pod wpływem działań graczy – w pełni darmowej produkcji. W wyniku decyzji otwarty został bezpłatny dostęp do wszystkich opcji zarezerwowany dotąd dla osób decydujących się na zakup pozycji za pośrednictwem serwisów dystrybucji cyfrowej (w cenie 20 dolarów). Wszyscy chętni mogą również brać udział w darmowych turniejach.

Super Mario Bros.

Ćwierć wieku temu Japończycy otrzymali możliwość zagrania w grę, która okazała się jednym z najbardziej ponadczasowych tytułów w historii rynku elektronicznej rozrywki. Super Mario Bros. na NES-a, bo o tej grze mowa, obchodziła 13 września imponującą, 25 rocznicę powstania. Wąsatemu hydraulikowi życzymy z tej okazji 100 lat, polecając wszystkim zapoznanie się z historycznym video przygotowanym przez Nintendo. Przy okazji firma ujawniła, że seria Super Mario sprzedała się jak dotąd w nakładzie ponad 240 milionów egzemplarzy.

Bungie

Studio Bungie, które po ukończeniu debiutującego dziś Halo: Reach przeszło pod skrzydła koncernu Activision (podpisanie 10-letniego kontraktu opisywaliśmy w kwietniu tego roku), pierwszą grę pod okiem nowego wydawcy opracuje na bazie nowego, autorskiego silnika graficznego. Firma rozpoczęła już jego deweloping. Produkcja powstanie na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3.

Najlepsze gry sieciowe

Organizatorzy konkursu Game Developers Choice Online Awards poinformowali, że można już składać własne propozycje najlepszych gier sieciowych typu MMO (z subskrypcją, bez, przeglądarkowych, na serwisach społecznościowych itp.) w ramach kategorii Audience Award. Termin głosowania upływa 24 września, z kolei zwycięzców poznamy 8 października. Zostaną wówczas ujawnione także tytuły nagrodzone w pozostałych, regularnych kategoriach leżących w gestii jury (zobacz listę nominowanych pozycji).

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Glacier 3: The Meltdown

Crasher

Kinect Joy Ride

The Sims 3: Szybka jazda

Swarm

Dragon Age: Origins - Witch Hunt

Shogun 2: Total War

GoldenEye 007

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Naruto Shippuden: Dragon Blade Chronicles

The Lord of the Rings: Aragorn’s Quest

Gramy w Captain Blood Gramy!

FIFA 11 - Arsenal vs Chelsea

Dead Space 2 - Multiplayer

Assassin's Creed: Brotherhood - single-player

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry