Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS3X360
Okładka Dragon Age: Origins - Witch Hunt (PC)

Dragon Age: Początek - Polowanie na czarownicę

Dragon Age: Origins - Witch Hunt

Ostatni z wielu dodatków DLC stworzonych na potrzeby gry Dragon Age: Początek przez autorów ze studia BioWare. Opisywane rozszerzenie nawiązuje do jednego z wątków podstawowej kampanii gry, pozwalając nam po raz kolejny spotkać się z mroczną i tajemniczą Morrigan.

To jest dodatek do gry Dragon Age: Początek.

RPG | TPP | fantasy | klasyczne RPG

Okładka Dragon Age: Origins - Witch Hunt (PC)

data premiery gry:

7wrz2010

PC X360 PS3

Dragon Age: Początek - Witch Hunt to kolejny dodatek DLC do popularnej gry studia BioWare, które znamy z wielu kultowych produkcji RPG (np.Baldur’s Gate, Neverwinter Nights, Mass Effect). Rozszerzenie podejmuje wątek fabularny z podstawowej kampanii Dragon Age pozwalając nam po raz kolejny spotkać się z czarownicą Morrigan.

W opisywanym dodatku bierzemy udział w przygodzie, która odpowiada na pytanie o to, co stało się z Morrigan, jedną z bohaterek Dragon Age, po zakończeniu głównego wątku fabularnego. Słuch o kobiecie zaginął na cały rok i gdy wydawało się, że więcej jej nie zobaczymy, pojawiły się plotki o jej powrocie do Fereldenu. Czego może chcieć mroczna i tajemnicza kobieta? Tego dowiemy się właśnie w tym rozszerzeniu.

Dodatek standardowo oferuje nowe zadania do wykonania i jest okazją do dołączenia dwóch nowych postaci do drużyny: elfiej wojowniczki Ariane i maga Finna. Za nasze starania możemy otrzymać kilka niedostępnych wcześniej przedmiotów, które da się wykorzystać także w pozostałych przygodach (np. rozszerzeniu Przebudzenie). W polowaniu na Morrigan udział mogą wziąć zarówno weterani (opcja importu starszych bohaterów) jak też zupełni nowicjusze (możliwość stworzenia herosa od podstaw z dwudziestym poziomem doświadczenia).

Witch Hunt oferuje w sumie około dwóch godzin zabawy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 193 głosów czytelników.

Gry podobne do Dragon Age: Początek - Polowanie na czarownicę

Klasyfikacja PEGI Dragon Age: Początek - Polowanie na czarownicę

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dragon Age: Początek - Polowanie na czarownicę

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Quad 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 20 GB HDD
  • Windows XP SP3/Vista SP1
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Dragon Age: Origins - Witch Hunt - recenzja gry
Dragon Age: Origins - Witch Hunt - recenzja gry

Recenzja 14 września 2010, 10:05

Największą bolączką dodatku jest jego niezbyt imponująca zawartość. Z wyjątkiem dwóch lokacji wszystkie pozostałe zdążyliśmy już przemaszerować dawno temu wszerz i wzdłuż. Z tego tylko jedna z nich robi jako takie wrażenie, bo trudno nazwać odkrywczym znajdujący się na mrocznych ścieżkach zrujnowany Thaig. Za to Cmentarzysko smoków prezentuje się nieźle, a dodatkowo stajemy w nim do walki z przypominającym modliszkę Varterralem, pełniącym tu rolę klasycznego bossa. Ponadto odwiedzamy chatkę Flemeth w Głuszy Korcari, jaskinię z lustrem znaną z wspomnianego wcześniej dalijskiego wstępu oraz Krąg Magów. Przejście całości zajmuje maksymalnie dwie godziny.

PC
X360
PS3