Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 września 2010, 16:15

autor: Adrian Werner

Nadchodzi Dragon Age: Origins - Ultimate Edition

Już od pewnego czasu pojawiały się spekulacje na temat specjalnego wydania Dragon Age, w którym prócz głównej gry znalazłyby się również wszystkie dodatki. Okazuje się, że plotki te nie były bezpodstawne.

Już od pewnego czasu pojawiały się spekulacje na temat specjalnego wydania Dragon Age, w którym prócz głównej gry znalazłyby się również wszystkie dodatki. Okazuje się, że plotki te nie były bezpodstawne.

 

Nadchodzi Dragon Age: Origins - Ultimate Edition - ilustracja #1

Witch Hunt

 

Wcześniej produkt o nazwie Dragon Age: Origins - Ultimate Edition pojawiał się co pewien czas na stronach sklepów internetowych, teraz jednak uzyskaliśmy potwierdzenie za sprawą organizacji British Board of Film Classification, która zadecydowała o kategorii wiekowej tej pozycji. Według tych informacji w zestawie mają się znaleźć

 • Dragon Age: Origins (Dragon Age: Początek)
 • Dragon Age: Origins - Awakening (Dragon Age: Początek - Przebudzenie)
 • The Darkspawn Chronicles (Kroniki Mrocznych Pomiotów)
 • Return to Ostagar (Powrót do Ostagaru)
 • Feastday Combo Pack
 • The Golems of Amgarrak
 • Leliana's Song
 • The Stone Prisoner
 • Warden's Keep
 • Witch Hunt

Jeśli dać wiarę wcześniejszemu wpisowi na stronie sklepu GameStop, całość miałaby zostać wydana 12 października i kosztować 60 dolarów. Jeśli się to potwierdzi, to zestaw byłby bardzo atrakcyjny cenowo. Na naszym serwisie praktycznie pod każdą nowiną odnośnie DLC do Dragon Age pojawiały się głosy czytelników liczących na zbiorcze wydanie, więc należy się spodziewać, że Ultimate Edition będzie się cieszyć powodzeniem wśród graczy. Jednocześnie, warto rozważyć czy nie oznacza to przypadkiem końca rozwijania gry kolejnymi dodatkami. Miałoby to sens, gdyż już w marcu przyszłego roku na półkach sklepowych wylądować ma Dragon Age II.

 

Nadchodzi Dragon Age: Origins - Ultimate Edition - ilustracja #2

Kobieca wersja Hawke w Dragon Age II.

 

Wspominając o drugiej części warto też dodać, że na imprezie PAX Bioware demonstrowało grywalną wersję tej produkcji i co ciekawe, tym razem pokazano żeńską wersję głównego bohatera. Jak widzicie na obrazku wyżej, jakość zdobytych przez fanów materiałów graficznych nie zachwyca, ale lepsze to niż nic. Zresztą, wzorem pierwszej odsłony cyklu gracze otrzymają możliwość ukształtowania wyglądu swojego wirtualnego alter ego.

Jednocześnie David Gaider (scenarzysta Dragon Age II) odpowiedział na kilka pytań fanów. Dowiedzieliśmy się, że muzykę ponownie skomponuje Inon Zur oraz, że gra będzie trochę krótsza niż pierwsza część, choć zdecydowanie dłuższa niż Przebudzenie.