Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS3X360
Okładka Dragon Age: Origins - Leliana's Song (PC)

Dragon Age: Początek - Pieśń Leliany

Dragon Age: Origins - Leliana's Song | Dragon Age: Poczatek - Pieśń Leliany

Skupiający się na losach tytułowej Leliany dodatek DLC do przebojowej gry RPG studia BioWare z 2009 roku.

To jest dodatek do gry Dragon Age: Początek.

RPG | TPP | fantasy | klasyczne RPG

Okładka Dragon Age: Origins - Leliana's Song (PC)

data premiery gry:

6lip2010

PC X360 PS3

Dragon Age: Poczatek - Pieśń Leliany to kolejne DLC do świetnej gry z gatunku cRPG, stworzonej przez kanadyjskie studio BioWare. Twórcy produkcji przygotowali wiele innych znanych tytułów (Baldur’s Gate, Mass Effect) i mnóstwo dodatków do samego Dragon Age’a (Przebudzenie, Kroniki Mrocznych Pomiotów, Powrót do Ostagaru).

W kolejnej przygodzie przenoszącej nas do świata Dragon Age wcielamy się w znaną z podstawowej wersji gry Lelianę. Bohaterka wyruszyła na ryzykowną misję ze swoją mentorką Marjolaine i szybko wpadła w tarapaty. Gracz musi pomóc kobiecie odnaleźć się w skomplikowanym politycznym spisku, który zagraża jej życiu. Wszystko to pozwala poznać mroczną przeszłość kobiety i zrozumieć jej późniejszą motywację.

Poprzednio Leliana otrzymała znaczącą rolę w fabule gry i uczyła gracza specjalizacji barda. Zadanie związane z jej osobą dotyczyło właśnie przeszłości i relacji ze wspomnianą mentorką. W Pieśni Leliany historia zostaje odpowiednio rozwinięta i przedstawiona szczegółowo. Ukończenie nowej przygody gwarantuje kilka ciekawych nagród, które można przenieść do podstawowej wersji gry i dodatku Przebudzenie.

Warto dodać, że w tym DLC pojawiają się sceny przerywnikowe z podłożonymi głosami postaci oraz nowe utwory muzyczne. Od strony wizualnej dodatek nie odbiega od pierwowzoru, prezentując podobny poziom graficzny i operującą taką samą, nieco posępną stylistyką.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 219 głosów czytelników.

Gry podobne do Dragon Age: Początek - Pieśń Leliany

Klasyfikacja PEGI Dragon Age: Początek - Pieśń Leliany

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dragon Age: Poczatek - Pieśń Leliany

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Quad 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 20 GB HDD
  • Windows XP SP3/Vista SP1
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Fanowskie tłumaczenia Dragon Age: Początek z aprobatą EA Polska

wiadomość18 kwietnia 2011

Posiadacze pecetowej edycji Dragon Age: Początek zapewne pamiętają, że ostatnie trzy dodatki DLC do tej gry zostały wydane jedynie w angielskiej wersji językowej – w przeciwieństwie do poprzednich, które zostały spolszczone. Nie wszystko jednak stracone, bo z pomocą przychodzą fanowskie tłumaczenia.

Specjalna edycja Dragon Age w Polsce tylko na łamach EA Store
Specjalna edycja Dragon Age w Polsce tylko na łamach EA Store

wiadomość28 października 2010

Firma Electronic Arts wypuściła na zachodnich rynkach specjalną edycję gry Dragon Age: Początek zawierającą wszystkie dodatki. Pakiet w wersji pudełkowej w Polsce się co prawda nie pojawi, ale będzie dostępny w dystrybucji cyfrowej po angielsku. Tymczasem producent serii, czyli BioWare, ponownie potwierdził plany odnośnie DLC do drugiej części serii.

Oficjalna zapowiedź Dragon Age: Origins - Ultimate Edition
Oficjalna zapowiedź Dragon Age: Origins - Ultimate Edition

wiadomość1 października 2010

Firma BioWare potwierdziła oficjalnie doniesienia organizacji BBFC, która przed kilkoma tygodniami rozpaliła naszą wyobraźnię informacją o możliwej premierze bardzo bogatej edycji Dragon Age: Origins. Dzisiaj wiemy już, że Ultimate Edition faktycznie istnieje i zostanie wydana pod koniec tego miesiąca.

Nadchodzi Dragon Age: Origins - Ultimate Edition
Nadchodzi Dragon Age: Origins - Ultimate Edition

wiadomość5 września 2010

Już od pewnego czasu pojawiały się spekulacje na temat specjalnego wydania Dragon Age, w którym prócz głównej gry znalazłyby się również wszystkie dodatki. Okazuje się, że plotki te nie były bezpodstawne.

Znamy szczegóły dotyczące nowego DLC do Dragon Age
Znamy szczegóły dotyczące nowego DLC do Dragon Age

wiadomość28 lipca 2010

Chłopaki z BioWare pojawili się na tegorocznym Comic-Conie z czymś więcej, niż tylko opowieściami dotyczącymi nowego DLC do Dragon Age – przywieźli gotowy produkt zatytułowany Golems of Amgarrak i przy okazji zaktualizowali oficjalną stronę gry.

PC
X360
PS3