Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka Memoir ’44 Online (WWW)

Memoir ’44 Online WWW

Memoir ’44 Online to wydana przez firmę Days of Wonder przeglądarkowa gra strategiczna, będąca adaptacją popularnej planszówki. Gracze mają okazję odtworzyć szereg słynnych bitew z okresu II wojny światowej, w tym m.in. lądowanie w Normandii i operację Market-Garden.

Strategiczne | turowe

WWW
Okładka Memoir ’44 Online (WWW)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WWW:

27czerwca2011

Memoir ’44 Online to przeglądarkowa wersja popularnej planszowej gry bitewnej, w której gracze mają okazję odtworzyć najsłynniejsze bitwy II wojny światowej, włącznie ze słynnym lądowaniem w Normandii.

Podobnie jak oryginał, Memoir ’44 Online opiera się na systemie łączącym klasyczne poruszanie się jednostkami po planszy podzielonej na heksy z karcianką. Rozgrywka ma charakter turowy, a jedna bitwa trwa od pół godziny do czterdziestu minut. Pomimo obecności większości elementów znanych z gry planszowej, jej adaptacja upraszcza wiele z nich – przykładowo samo przygotowanie do rozgrywki trwa znacznie krócej, a podczas zabawy możemy korzystać z podpowiedzi.

Twórcy przygotowali kilkadziesiąt scenariuszy, obejmujących właściwie wszystkie fronty II wojny światowej – od operacji Market-Garden po krwawe zmagania na wyspach Pacyfiku. Każdy z nich możemy rozegrać mierząc się z AI lub – za pośrednictwem trybu multiplayer – z setkami graczy dostępnych online. Na najambitniejszych czekają specjalne osiągnięcia nawiązujące do prawdziwych stopni wojskowych, odpowiadające naszemu poziomowi taktycznych zdolności na polu bitwy. Graficznie Memoir ’44 Online prezentuje się raczej skromnie, nawiązując swoim wyglądem z jednej strony do planszowego oryginału, a z drugiej – do klasyki wojennych strategii turowych w rodzaju Panzer General.

Tytuł jest darmowy do pewnego czasu – po osiągnięciu określonego poziomu rankingowego, jeżeli chcemy grać dalej, jesteśmy zmuszeni wykupić jeden z oferowanych przez Days of Wonder pakietów subskrypcyjnych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-8  

Wymagania wiekowe Memoir ’44 Online

odpowiednia dla każdego wieku