Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka Panzer General Online (WWW)

Panzer General Online WWW

Opracowana przez zespół Blue Byte Software sieciowa gra strategiczna, stanowiąca przeglądarkową wersję kultowej serii Panzer General. Akcja gry osadzona została w realiach II wojny światowej, jednak produkcja podchodzi do tematyki w sposób niemający wiele wspólnego z realizmem.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe | zagraj za darmo | MMO

Gra przestała działać 31 października 2016

WWW
Okładka Panzer General Online (WWW)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WWW:

anulowana

Gra Panzer General Online przestała działać

31października2016

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Panzer General Online to przeglądarkowa strategia wojenna oparta na modelu darmowym z mikropłatnościami. Grę opracowało wyspecjalizowane projektach Free-2-Play studio Blue Byte, które na ma koncie również Anno Online, The Settlers Online oraz Might & Magic Heroes Online.

Akcja osadzona jest w trakcie II wojny światowej. Twórcy przygotowali zarówno kampanię dla pojedynczego gracza, jak i tryb wieloosobowy. W obu przypadkach bierzemy udział w bitach zainspirowanych prawdziwymi starciami. Produkcja podchodzi jednak do swojej tematyki w sposób nie mający za wiele wspólnego z realizmem. Zamiast wiernych historycznie potyczek otrzymujemy więc scenariusze będące abstrakcyjną adaptacją rzeczywistych wydarzeń.

Rozgrywka sprowadza się do turowych bitew, w których poza piechotą biorą udział również czołgi, samoloty oraz wiele innych jednostek. Starcia toczą się na podłużnych planszach złożonych z heksów, a na początku meczu strony konfliktu rozstawione zostają na przeciwstawnych końcach mapy. Do tego wszystkiego dołożono elementy inspirowane karciankami. Gracze muszą zbierać talie kart odpowiadających konkretnym oddziałom i za ich pomocą konstruować skład armii przed potyczkami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 4.8 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Panzer General Online

12+

Might & Magic: Heroes Online, Panzer General Online, Plemiona 2 i inne najlepsze przeglądarkowe gry września
Might & Magic: Heroes Online, Panzer General Online, Plemiona 2 i inne najlepsze przeglądarkowe gry września

wiadomość8 października 2014

Po przerwie powracamy z cyklicznym przeglądem gier przeglądarkowych. W tekście zapoznacie się z najciekawszymi naszym zdaniem produkcjami, które można odpalić na prawie każdej maszynie.

Panzer General Online – rozpoczęły się otwarte testy beta
Panzer General Online – rozpoczęły się otwarte testy beta

wiadomość6 maja 2014

Twórcy przeglądarkowej strategii Panzer General Online, która funkcjonuje w modelu free-to-play, ogłosili rozpoczęcie otwartych testów beta gry. Tytuł oparty na legendarnej serii Panzer General pozwala nam na pokierowanie oddziałam wojskowymi, toczącymi ze sobą bitwy w trybie turowym.

Zapowiedziano Panzer General Online
Zapowiedziano Panzer General Online

wiadomość20 sierpnia 2013

Firma Ubisoft i studio Blue Byte zapowiedziały grę Panzer General Online, czyli przeglądarkową strategię Free-2-Play. Pod względem mechanizmów rozgrywki projekt będzie mocno odbiegał od klasycznych odsłon serii.