Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2013, 06:55

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Panzer General Online

Firma Ubisoft i studio Blue Byte zapowiedziały grę Panzer General Online, czyli przeglądarkową strategię Free-2-Play. Pod względem mechanizmów rozgrywki projekt będzie mocno odbiegał od klasycznych odsłon serii.

Firma Ubisoft zapowiedziała Panzer General Online, czyli kolejną odsłonę słynnego cyklu gier wojennych. Produkcja będzie turową strategią rozgrywaną z poziomu przeglądarki i opartą na modelu darmowym z mikropłatnościami.

  1. Panzer General Online – oficjalna strona cyklu

Na razie wydawca nie jest gotów podać planowanej daty premiery. Powinna ona jednak nastąpić jeszcze w tym roku. Poprzedzi ją rozległa beta. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w testach powinny udać się na oficjalną stronę projektu i dokonać rejestracji.

Panzer General Online pozwoli na zabawę w trybach dla pojedynczego gracza oraz multiplayer. Rozgrywka sprowadzi się do turowych bitew, w których poza piechotą wezmą udział również czołgi, samoloty oraz wiele innych jednostek. Starcia rozgrywane będą na podłużnych planszach złożonych z heksów, a na początku meczu strony konfliktu rozstawione zostaną na przeciwstawnych końcach mapy. Do tego wszystkiego dojdą elementy inspirowane karciankami. Gracze będą zbierali karty odpowiadające konkretnym oddziałom i za ich pomocą konstruowali skład armii przed potyczkami.

Warto dodać, że wyprodukowanie gry powierzono doświadczonemu studiu Blue Byte, które stało się dla Ubisoftu specjalistą od przeglądarkowych produkcji Free-2-Play. Zespół stworzył gry Anno Online oraz The Settlers Online i pracuje obecnie nad Silent Hunter Online oraz Might & Magic Heroes Online.

Zapowiedziano Panzer General Online - ilustracja #2

Seria Panzer General to prawdziwy klasyk. Mimo to fani nie mogą się doczekać prawdziwej kontynuacji, która pozostawałaby wierna rozwiązaniom pierwowzoru. Panzer General Online przypomina bardziej wojenne szachy niż tradycyjne gry wojenne, a wydane na Xboksa 360 Panzer General Allied Assault było połączeniem planszówki i karcianki.

Lukę powstałą przez brak godnej kontynuacji postanowiły wykorzystać inne firmy. Zdecydowanie najlepszym tego efektem okazało się Panzer Corps studia Slitherine. Autorzy skopiowali praktycznie wszystkie rozwiązania pierwszej części Panzer General i ubrali je w nowoczesny interfejs oraz cieszącą oko grafikę. Rezultat jest wyśmienity i pod względem jakości z łatwością przebija oficjalne kontynuacje cyklu.

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej