Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 maja 2014, 19:57

Panzer General Online – rozpoczęły się otwarte testy beta

Twórcy przeglądarkowej strategii Panzer General Online, która funkcjonuje w modelu free-to-play, ogłosili rozpoczęcie otwartych testów beta gry. Tytuł oparty na legendarnej serii Panzer General pozwala nam na pokierowanie oddziałam wojskowymi, toczącymi ze sobą bitwy w trybie turowym.

Mapy są niewielkie, a system rozgrywki uproszczony. Rozwiązanie to pozwala jednak na szybszą i bardziej przystępną rozgrywkę - Panzer General Online – rozpoczęły się otwarte testy beta - wiadomość - 2014-05-06
Mapy są niewielkie, a system rozgrywki uproszczony. Rozwiązanie to pozwala jednak na szybszą i bardziej przystępną rozgrywkę

O Panzer General Online, a więc funkcjonującej w formacie free-to-play przeglądarkowej strategii opartej na legendarnej serii Panzer General, usłyszeliśmy po raz pierwszy w ubiegłym roku. Od tamtej pory, twórcy gry ze studiów Ubisoft, Blue Byte oraz Funatics Software, w trakcie zamkniętych testów dopracowywali poszczególne systemy rozgrywki, przysłuchując się opiniom uczestniczących w nich graczy. Dziś deweloperzy ogłosili, że ich dzieło weszło właśnie w fazę otwartej bety i zostało udostępnione wszystkim chętnym.

Starzy jak i nowi gracze rozpoczynający przygodę z tytułem będą mogli skorzystać z otwartego właśnie wirtualnego sklepu z mikrotransakcjami. Nowa edycja gry zawierać ma także szereg usprawnień rozgrywki, które zmieniają przebieg walki czy siłę poszczególnych jednostek. Warto jeszcze dodać, że wszystko to, co zdobyli w grze dotychczasowi testerzy zostanie wyzerowane. Weterani w zamian za to otrzymają w prezencie dwie nowe jednostki, po jednej dla armii niemieckiej i amerykańskiej.

Panzer General Online, którego akcja osadzona została w realiach II wojny światowej, pozwala na zabawę w trybie single oraz multiplayer. W trakcie rozgrywki gracze dowodzą niewielkimi oddziałami wojskowymi, w których skład wchodzą różnego rodzaju siły zbrojne. Starcia rozgrywane są w turach na podłużnych planszach złożonych z heksów. Na początku bitwy obie strony konfliktu rozstawione zostają na przeciwstawnych końcach mapy. Tytuł zawiera również popularne ostatnio wśród deweloperów elementy znane z kolekcjonerskich karcianek. Podczas zabawy gracze zbierają karty odpowiadające konkretnym oddziałom i ich ulepszeniom, przygotowując z ich pomocą skład dowodzonej przez siebie armii.

  1. Panzer General Online – oficjalna strona gry