Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 maja 2014, 19:01

autor: Góral

The Crow’s Eye - powstaje horror inspirowany grami Bioshock i Amnesia: Mroczny Obłęd

The Crow’s Eye to nowy horror z elementami skradanki i gry logicznej powstający w niewielkim hiszpańskim studiu 3D2 Entertainment. Twórcy, inspirujący się grami Bioshock i Amnesia: Mroczny Obłęd, zaprezentowali krótki zwiastun swojej produkcji i zdradzili kilka informacji dotyczących rozgrywki, atmosfery oraz warstwy fabularnej.

The Crow’s Eye - powstaje horror inspirowany grami Bioshock i Amnesia: Mroczny Obłęd - ilustracja #1

Niezależne hiszpańskie studio 3D2 Entertainment ujawniło grę The Crow’s Eye – horror inspirowany strasznymi ludowymi opowieściami oraz produkcjami w stylu Bioshocka i Amnesia: Mroczny Obłęd (Amnesia: The Dark Descent). Niestety obecnie nie dysponujemy zbyt wieloma konkretnymi informacjami na temat tego projektu. Pewnym jest, że powstaje on z myślą o komputerach osobistych, jednak pozostałe szczegóły są obecnie owiane tajemnicą. Na szczęście deweloperzy pokrótce opisali swoje pomysły. Jednym z najważniejszych elementów The Crow’s Eye ma być „dorosła” historia, nad którą pracowano przez dwa miesiące, tylko po to, by dopasować wszystkie szczegóły. Uzupełniana ma ona być przez atmosferę, budowaną przez niewielkie detale – „od światła przedostającego się przez szczelinę, po dźwięk wywołujący gęsią skórkę”. Według deweloperów tego typu elementy są bardzo ważne w przypadku takich gier.

Poruszono także kwestię oprawy graficznej, która nie będzie fotorealistyczna, ale skupi się na warstwie artystycznej. Szczegółów niestety nie ujawniono. Ostatnim opisanym elementem jest mechanika rozgrywki. W tym przypadku zdradzono jedynie, że nie będzie to tylko horror, lecz mieszanka skradanki, gry logicznej oraz innych gatunków.

Krótko pisząc, obecnie wiemy, że The Crow’s Eye powstaje, że stawiać ma na fabułę oraz klimatyczną rozgrywkę i właściwie to tyle. Równie dobrze może z tego wyjść gra na miarę wspomnianej Amnesi, a równie dobrze twór pokroju Daylight. By wyrobić sobie jakieś zdanie, musimy jednak poczekać na dalsze konkrety. Tymczasem zachęcam do obejrzenia krótkiego zwiastuna, który znajdziecie poniżej.