Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360
Okładka Zeit 2 (PC)
OkładkaZeit 2 (PC)

Zeit 2

Zeit 2 to wzorowana na klasycznych, zręcznościowych strzelaninach 2D gra akcji stworzona przez studio Brightside Games. Gracze sterują małym statkiem kosmicznym, który na swej drodze napotyka kolejne fale przeciwników.

Akcji | FPP

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Zeit 2 Premiera

12sty2011

PC X360

producent: Brightside Games wydawca: Ubisoft

Gra Zeit 2 to inspirowana tradycjami gatunku strzelanina, w której nasz statek porusza się bez przerwy w prawą stronę i musi stawić czoło tysiącom wrogów. Całość doprawiona została nietypową mechaniką pozwalającą na manipulowanie czasem.

Zabawa z pozoru przypomina klasyczne produkcje automatowe. Zasiadamy za sterami małego statku, który lecąc cały czas w prawo co chwila napotyka kolejne fale nieprzyjaciół. Przeżycie ułatwiają nam zbierane po drodze ulepszenia zwiększające siłę ognia pojazdu. Tym, co odróżnia Zeit 2 od innych podobnych tytułów jest możliwość manipulowania czasem. Po przyciśnięciu przycisku gra przewija się do tyłu odtwarzając wszystkie poprzednie wydarzenia, aż do momentu, w którym puścimy klawisz lub wyczerpie się nam specjalny pasek energii. Po wtargnięciu w przeszłość na ekranie obecne są dwa statki – jeden sterowany przez nas, a drugi będący wersją z przeszłości. Odpowiednie wykorzystanie tej zdolności pozwala w kluczowych momentach gry osiągnąć przewagę nad wrogimi oddziałami. Co więcej, w takich momentach zdobywamy dwukrotnie więcej punktów.

Możliwość interakcji z wersją statku z przeszłości w połączeniu ze zróżnicowanym uzbrojeniem zapewniają graczom szeroki wachlarz dostępnych taktyk. Arsenał dodatkowych broni obejmuje m.in. atak łańcuchowy, w którym ładunek energetyczny po zniszczeniu jednego wroga błyskawicznie przeskakuje na kolejnego oraz pociski wybuchowe rozrywające na strzępy wszystko co stanie im na drodze. W przeciwieństwie do innych gier tego typu Zeit2 nie przyznaje nam określonej liczby punktów życia obniżanych każdym trafieniem. Zamiast tego nasza energia ulega zmniejszeniu zawsze, gdy minie nas przeciwnik, a odnawia się po każdym zniszczeniu statku wroga. Nadaje to zabawie specyficznego rytmu i zmusza do ciągłych kalkulacji ryzyka przy decydowaniu czy w danym momencie warto przeprowadzić potężny atak, czy też zachowywać się defensywnie.

Autorzy przygotowali dwadzieścia typów nieprzyjaciół, a szczególną atrakcją są sekwencje starć z ośmioma wielkimi bossami. Gra oferuje łącznie 16 rozdziałów, a przygodę wydłużają specjalne tryby zmieniające reguły gry. Grafika utrzymana jest w uproszczonym abstrakcyjnym stylu, a uroku dodają jej imponujące efekty świetlne.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 5,1 / 10 na podstawie 46 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,1 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Zeit 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Zeit 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.1 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce FX 7900 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
X360