Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 listopada 2010, 08:49

The Druids drugim dodatkiem do Króla Artura

Mamy dobre wieści dla tych, którym przypadła do gustu wypuszczona w zeszłym roku gra strategiczna Król Artur. Firma Paradox Interactive ogłosiła, że jeszcze w tym roku ukaże się nowy dodatek do tego tytułu.

Mamy dobre wieści dla tych, którym przypadła do gustu wypuszczona w zeszłym roku gra strategiczna Król Artur. Firma Paradox Interactive ogłosiła, że jeszcze w tym roku ukaże się nowy dodatek do tego tytułu.

The Druids drugim dodatkiem do Króla Artura - ilustracja #1

Rozszerzenie otrzymało tytuł King Arthur: The Druids. Jego fabuła toczyć się będzie równolegle do wydarzeń z głównej gry i zaoferuje całkiem nową historię, w której dołączymy do sług zupełnie innego władcy. Będzie nim rządzący Walią król Ryons. Podległa mu kraina jest domem dla starych plemion, czarnoksiężników, a nawet fantastycznych istot takich jak smoki. Dawniej Ryons znany był jako najbardziej bezlitosny generał na Wyspach i teraz uznał, że nadszedł już najwyższy czas by przypomnieć o sobie światu i przywrócić Starą Wiarę w całej Brytanii. Urzeczywistnienie tych planów spadnie oczywiście na barki jego najwierniejszego podanego, w którego wcielą się gracze.

Dodatek zaoferuje nową kampanię i według twórców powinna ona starczyć na ponad trzydzieści godzin zabawy. Struktura rozgrywki ma być bardzo otwarta i konkretne zadania będą jedynie nieobowiązkowymi celami strategicznymi. Od nas tylko ma zależeć, które z nich uznamy za konieczne do osiągnięcia zwycięstwa i wypełnienia woli naszego władcy. Rozszerzenie wprowadzi również masę nowych jednostek, przedmiotów, bohaterów, czarów oraz umiejętności, a zabawę dodatkowo uatrakcyjnić powinien rozbudowany system dyplomacji. Zainteresowanych odsyłamy na oficjalną stronę rozszerzenia:

Premiera King Arthur: The Druids szykowana jest na końcówkę tego roku i będzie to pierwszy tytuł wydany na podstawie nowej umowy pomiędzy studiem Neocore a szwedzkim wydawcą znanym jako Paradox Interactive. Firmy te współpracowały wcześniej przy Lionheart: Kings’ Crusade i okazało się to na tyle owocne, że postanowiono podpisać nowy kontrakt jeszcze bardziej zacieśniający stosunki między dwoma podmiotami. Obejmuje on nie tylko nadchodzące produkcje Neocore, ale również czyni z Paradox Interactive nowego wydawcę wszystkich poprzednich tytułów tego studia.

The Druids drugim dodatkiem do Króla Artura - ilustracja #2

Sam Król Artur to gra strategiczna wzbogacona elementami roleplaying, która wykorzystuje model rozgrywki spopularyzowany przez serię Total War. Część strategiczno-ekonomiczna odbywa się w turach, z których każda odpowiada jednej z pór roku, natomiast same bitwy przypominają klasyczne produkcje RTS. Dużą rolę odgrywają też elementy RPG. Podległym nam bohaterom powierzamy wypełnianie konkretnych zadań, które często owocują zdobyciem nowych artefaktów czy informacji. The Druids będzie już drugim dodatkiem do tej gry. Wcześniej w tym roku wydane zostało rozszerzenie koncentrujące się na frakcji Saksońskiej.