Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 listopada 2010, 09:32

Electronic Arts szykuje facebookową grę golfową

Electronic Arts kontynuuje swoją ekspansję na rynku produkcji przeglądarkowych. Firma ta właśnie ujawniła, że trwają prace nad grą golfową, która już wkrótce stanie się częścią serwisu społecznościowego Facebook.

Electronic Arts kontynuuje swoją ekspansję na rynku produkcji przeglądarkowych. Firma ta właśnie ujawniła, że trwają prace nad grą golfową, która już wkrótce stanie się częścią serwisu społecznościowego Facebook.

Electronic Arts szykuje facebookową grę golfową - ilustracja #1

Projekt otrzymał tytuł EA SPORTS PGA TOUR Golf Challenge i jego premiera zapowiadana jest na grudzień tego roku. Za produkcję odpowiada wewnętrze studio EA Sports Tiburon. Gra umożliwi rozgrywki na trójwymiarowych polach golfowych, a do dalszej zabawy zachęcać ma rozbudowany system kariery pozwalający na stałe rozwijanie naszej postaci i odblokowywanie kolejnych miejscówek. Każdego dnia pojawią się też różnorodne nowe wyzwania, dzięki którym będziemy mogli rywalizować z naszymi przyjaciółmi. Zwycięzca całego tygodnia nagrodzony zostanie natomiast wirtualnym pucharem. Za grafikę odpowiadać będzie silnik Unity, czyli najpopularniejsza obecnie technologia pozwalająca na tworzenie trójwymiarowych światów wewnątrz okienka przeglądarki.

Gra została zaprojektowana tak, by trafiać głównie do miłośników produkcji typu casual, więc opanowanie podstaw zabawy nie powinno nikomu sprawiać żadnych kłopotów. Twórcy obiecują, że już w dniu premiery udostępnione zostanie sporo różnorodnych trybów rozgrywki, a w przyszłości EA SPORTS PGA TOUR Golf Challenge ma być regularnie rozwijane i uaktualniane. Wzorem innych facebookowych tytułów zabawa będzie darmowa, choć jednocześnie dostępne mają być opcjonalne mikropłatności przyśpieszające karierę naszego zawodnika i dopasowujące jego wygląd do naszych potrzeb. Zainteresowanym polecamy obejrzenie galerii screenów z gry:

Electronic Arts szykuje facebookową grę golfową - ilustracja #2

PGA TOUR Golf Challenge to nie pierwsza facebookowa produkcja tego wydawcy. Dotychczas na tym serwisie społecznościowym ukazały się dwa tytułu z logiem Electronic Arts. Pierwszy z nich to FIFA Superstars, którym co miesiąc bawi się ponad 3,7 mln osób, natomiast drugi z nich, czyli Madden NFL Superstars w każdym miesiącu przyciąga przed ekrany monitorów ponad 2 mln graczy.

Jednocześnie przypomnijmy tu, że w kwietniu tego roku ruszyła inna rozgrywana z poziomu przeglądarki gra golfowa tego wydawcy. Tiger Woods PGA Tour Online prezentuje jednak znacznie poważniejsze podejście do tej tematyki i jest dobrą propozycją dla ludzi chcących większego realizmu niż ten, który może zaoferować gra facebookowa. Warto też zauważyć, że w przypadku EA SPORTS PGA TOUR Golf Challenge zdecydowano się nie reklamować gry osobą Tigera Woodsa. Tegoroczny skandal obyczajowy, którego był głównym bohaterem mocno nadszarpnął reputację tego sportowca. Spowodowało to też, że sprzedaż Tiger Woods PGA Tour 11 była wyraźnie niższa niż poprzednich edycji.