Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 kwietnia 2010, 07:59

autor: Remigiusz "Rock Alone" Maciaszek

Rusza Tiger Woods PGA Tour Online

Gra Tiger Woods PGA Tour Online jest już dostępna w pełnej, płatnej wersji. Premiera była przesuwana kilkukrotnie, by wreszcie wczoraj wieczorem, wraz z końcem bardzo popularnej otwartej bety, trafić wreszcie do graczy.

Gra Tiger Woods PGA Tour Online jest już dostępna w pełnej, płatnej wersji. Premiera była przesuwana kilkukrotnie, by wreszcie wczoraj wieczorem, wraz z końcem bardzo popularnej otwartej bety, trafić wreszcie do graczy.

Rusza Tiger Woods PGA Tour Online - ilustracja #1

 

Potencjalni nabywcy tytułu, którzy mieli okazję uczestniczyć w testach powinni być zadowoleni z kilku powodów. Przede wszystkim wszelkie statystyki jakie wypracowali przed startem gry zostały zachowane. Na pierwszy rzut oka, może się to wydawać odrobinę niesprawiedliwe wobec nowych graczy, jednak nie ma to specjalnego znaczenia. Początkujący zawodnicy trafią dzięki temu do bardzo sprawnie działającego systemu, w którym mogą obserwować zarówno wyczyny doświadczonych graczy jak i konkurować z równymi sobie przeciwnikami.

Innym powodem zadowolenia użytkowników powinny być szerokie i bardzo elastyczne metody płatności. PGA Tour Online może być opłacana na dwa sposoby, a mianowicie miesięczny abonament oraz mikro-transakcje. Na uwagę zasługuje również roczny abonament, który w cenie oferuje także punkty stanowiące walutę mikro-transakcji. Gra dostępna jest również w wersji bezpłatnej i ta chociaż zupełnie nie ogranicza rozwoju golfisty, to pozwala na prowadzenie rozgrywki tylko na 2 z 10 dostępnych pól golfowych.

Rusza Tiger Woods PGA Tour Online - ilustracja #2

 

Tradycyjny miesięczny abonament kosztuje w chwili obecnej 9,99 dolarów, roczny abonament to 59,99 dolarów (zawiera 1500 punktów, 3000 w ofercie specjalnej dla beta-testerów). Subskrypcja odblokowuje wszystkie golfowe pola i pozwala prowadzić zupełnie nieograniczoną grę. Wyjątkiem są tutaj specjalne akcesoria dla golfisty jak kije czy piłeczki, za które należy już zapłacić punktami. Nie są one jednak konieczne do prowadzenia efektywnej rozgrywki. Jeśli zaś chodzi o punkty, to te można kupić w cenach od 10 do 40 euro. Z jakiegoś powodu abonament jest liczony w dolarach, a punkty w euro. Być może jest to błąd, który zostanie niebawem naprawiony.

Mimo tego, że dobór metod płatności jest szeroki i pozwala dostosować je do indywidualnych potrzeb, to ostateczna cena dająca dostęp do wszystkich funkcji gry jest bardzo wysoka. Do komfortowej zabawy, z wykorzystaniem wszelkich ulepszeń, będzie potrzebny miesięczny abonament i około 2000 punktów, co daje przybliżoną kwotę 105 złotych miesięcznie. Jeżeli więc ktoś zdecyduje się płacić za grę, to polecałbym jednak abonament roczny, za który zapłacimy około 170 złotych. Jestem przekonany, że większość użytkowników wybierze jednak płatność miesięczną, lub grę bezpłatną. Obie opcje bowiem pozwalająca na bardzo przyzwoitą zabawę. Na mikro-transakcje zdecydują się prawdopodobnie tylko gracze z czołówki rankingów, wykorzystując drogi sprzęt wyłącznie w ważnych turniejach.

Tiger Woods PGA Tour Online to niewątpliwie bardzo interesujący tytuł. Oferuje szereg możliwości prowadzenia rozgrywki począwszy od gry samodzielnej jak i w trybach multiplayer (do 4 graczy jednocześnie), poprzez starty w turniejach (równolegle dla tysięcy graczy), aż po możliwość zabawy w sponsorowanie wybranych zawodników. Ostatnia funkcja stanowi praktycznie odrębny sposób zarabiania wirtualnych pieniędzy, szczególnie atrakcyjną dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą poświęcić zbyt wiele czasu na samą rozgrywkę. Charakterystyką gry online, oprócz oczywiście towarzystwa wielu graczy, jest ciągły rozwój produktu i na to należy liczyć również w tym przypadku. EA Sports planuje regularnie rozwijać grę, czego można było doświadczyć już podczas samej bety. Wersja oficjalna została bowiem wzbogacona o 2 nowe pola golfowe, a kilka dni wcześniej gracze otrzymali możliwość samodzielnego tworzenia turniejów.

Najnowsza odsłona golfa spod znaku EA Sports, ma przed sobą długą przyszłość. Spora ilość graczy oraz łatwy dostęp do tytułu (gra działa w oknie przeglądarki) powinny zapewnić jej znaczną popularność przez dłuższy czas. Styl prowadzenia rozgrywki, oraz mnóstwo opcji dodatkowych, jak rozwój postaci, sponsorowanie zawodników, wpływ na doświadczenie zdobywane przez innych graczy poprzez śledzenie ich osiągnięć, to sporo interesujących opcji, które mogą wpłynąć na jej długoterminową popularność.