Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Arthur's Knights II: The Secret of Merlin (PC)

Arthur's Knights: Rozdział II - Tajemnica Merlina PC

Arthur's Knights II: The Secret of Merlin

Druga część gry przygodowej Arthur's Knights: Origins of Excalibur promowanej przez firmę Cryo, w której wcielamy się w postać Bradwena i wyruszamy na wielką, fantastyczną przygodę, która zaprowadzi nas miedzy innymi do legendarnego Avalonu.

Przygodowe | fantasy | point-and-click | średniowiecze | legendy arturiańskie

PC Windows
Okładka Arthur's Knights II: The Secret of Merlin (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

9czerwca2001

28marca2002

pudełko PL

We wrześniu 2001 ukazał się drugi rozdział przygód rycerza Bradwena. Zostaje on mianowany królem Atrebates i odkrywa, że na jego rodzinie spoczywa przekleństwo. Diabeł oferuje mu pakt, na mocy którego ciążąca na nim klątwa przestanie działać jeżeli ten zgodzi się opuścić stan rycerski. Nasz bohater odmawia. Za radą czarodzieja Merlina wyrusza w pościg za „White Hart”, by zrzucić z siebie klątwę oraz, aby uratować Brytanię przed grożącym jej niebezpieczeństwem.

Gra opowiada piękną epicką historię rozgrywającą się w mrocznym okresie dziejów ludzkości. Czeka na nas wielka i fantastyczna przygoda, która zaprowadzi nas miedzy innymi do legendarnego Avalonu. Gra oferuje unikalny, owiany starymi legendami klimat. Dzięki możliwości wyboru pomiędzy rycerzem celtyckim lub chrześcijańskim, zyskujemy dwie różne drogi prowadzące przez fabułę gry. Całość została okraszona trójwymiarową oprawą graficzną, zrealizowaną przez twórców Atlantis I i II. Dodatkowo zaimplementowana została encyklopedia legend celtyckich.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 3 CD

Ocena czytelników: 5,6 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79 PLN

Klasyfikacja PEGI Arthur's Knights: Rozdział II - Tajemnica Merlina

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Arthur's Knights: Rozdział II - Tajemnica Merlina

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 400MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D
Arthur's Knights II: The Secret of Merlin - recenzja gry
Arthur's Knights II: The Secret of Merlin - recenzja gry

Recenzja 3 lipca 2002, 12:53

Zabawę, podobnie jak w części pierwszej, rozpoczynamy od wyboru drogi, która podążał będzie Bradwen. Dla niezorientowanych, wyjaśnię, że przygody naszego bohatera możemy rozgrywać na dwa sposoby: albo jest on celtyckim wojownikiem, wychowanym zgodnie z wierzeniami druidów, którego duchowym przewodnikiem jest Merlin, otoczony liczną rzeszą czarodziejek; albo też wcieli się w rolę paladyna, kierującego się kanonami wiary chrześcijańskiej. Prawdę powiedziawszy obie drogi niewiele się różnią. Wybór którejś z nich na-stępuje, tak jak poprzednio, przez wybranie jednej z dwóch ksiąg, z której stary kronikarz Foulgue czyta młodemu paziowi opowieść o przygodach Bradwena.