Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka King Arthur: Fallen Champions (PC)

King Arthur: Fallen Champions PC

Samodzielne rozszerzenie gry King Arthur stanowiące pomost pomiędzy pierwszą a drugą odsłoną cyklu.

Strategiczne | RTS

PC Windows
Okładka King Arthur: Fallen Champions (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

17września2011

King Arthur: Fallen Champions jest samodzielnym dodatkiem do gry King Arthur, połączenia RTSa, strategii turowej i RPG. Kolejna produkcja studia Neocore Games, jest bardzo podobna do swojej poprzedniczki. Identycznie jak w pierwowzorze, do dyspozycji mamy dużą mapę świata, na której rozgrywka odbywa się w systemie turowym. W ten sposób kontrolujemy ekonomiczne i strategiczne aspekty rozgrywki. Starcia naszych armii z siłami przeciwnika przedstawione są w czasie rzeczywistym. W czasie potyczek musimy wykazać się zmysłem taktycznym, aby sprawnie pokierować swoimi jednostkami i wykorzystać je jak najefektywniej. System ten jest znany graczom chociażby z gier z serii Total War.

Bohaterami King Arthur: Fallen Champions są: Sir Lionel, szlachetny rycerz, który wyruszył na pomoc damie w potrzebie, Lady Corrigan z Sidhe, czarodziejka zmierzchu, szukająca ukrytych ścieżek, które zaprowadzą ją do jej domu – Tir na nOg, oraz Drest Wybraniec – Prorok Północy, nękany przez mistyczne wizje i głosy, który nakazują mu podróż przez dzikie ziemie. Losy tej trójki splatają się i w konsekwencji przyjdzie im stanąć ramię w ramię do walki, która zaczęła się na długo przed tym, zanim nastąpiło ich spotkanie.

King Arthur: Fallen Champions, wzorem poprzedniczki pozwoli nam na rozwój umiejętności naszych bohaterów, wzorem który znamy z RPG. Kolejnym elementem zaczerpniętym z gier fabularnych jest rozbudowanie systemu decyzyjnego, pozwalającym aktywnie pokierować historią, którą snują twórcy. Nasze decyzje mają realny wpływ na rozgrywkę. Historia opowiedziana w King Arthur: Fallen Champions, wypełnia lukę pomiędzy historiami opowiedzianymi w King Arthur i King Arthur II.

Dzieło Neocore Games, działa na silniku Coretech 3D, który pozwala tworzyć jedne z najlepiej wyglądających gier w swojej klasie. Technologia tak zapewnia także wysoką stabilność.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 7 / 10 na podstawie 67 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 4.9 / 10 na podstawie 61 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe King Arthur: Fallen Champions

12+

Wymagania sprzętowe King Arthur: Fallen Champions

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2.4 GHz, 1 GB RAM (1.5 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 GT lub lepsza), 2 GB HDD, Windows XP/Vista/7

Gry Król Artur i Orcs Must Die! przecenione na Steamie
Gry Król Artur i Orcs Must Die! przecenione na Steamie

wiadomość7 grudnia 2011

W ramach akcji Midweek Madness przecenio o 75% grę Król Artur wraz z wszystkimi dostępnymi rozszerzeniami. Dodatkowo produkcja Orcs Must Die! kosztuje dzisiaj ok. 12 złotych.