Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lutego 2018, 11:20

Camelot Unchained z datą rozpoczęcia beta-testów

Studio City State Entertainment ujawniło datę rozpoczęcia beta-testów Camelot Unchained. Twórcy planują wystartować z pierwszym etapem zamkniętej bety 4 lipca.

Camelot Unchained w skrócie:
  • producent/wydawca: City State Entertainment
  • gatunek: MMORPG
  • platformy sprzętowe: PC
  • data premiery 2019 rok (?)
  • inne: nacisk na starcia RvR (Realm versus Realm); świat gry kształtowany przez poczynania graczy; rozbudowane systemy rzemiosła oraz klas

Kiedy w 2013 roku ujawniono Camelot Unchained, nikt nie spodziewał się, że po pięciu latach wciąż będziemy czekać na duchowego spadkobiercę Dark Age of Camelot. Na szczęście po wielokrotnych opóźnieniach w końcu poznaliśmy datę rozpoczęcia pierwszej bety gry. Studio City State Entertainment podało w trakcie wczorajszego streamu w serwisie YouTube, że zamknięta beta rozpocznie się 4 lipca, a poprzedzi ją zablokowanie dodawania kolejnych elementów do gry (tzw. feature lock) 12 czerwca. Przynajmniej takie plany ma zespół pracujący nad grą, jednak przedstawiciele studia nie ukrywają, że nie jest to przesądzone. Okres po feature lock zostanie przeznaczony na eliminację bugów i w zależności od tego beta może rozpocząć się później lub wcześniej, niż zakładają twórcy. Dostęp do tej fazy testów otrzymają uczestnicy kampanii na Kickstarterze, którzy przeznaczyli na zbiórkę co najmniej 50 dolarów.

Po długim oczekiwaniu Camelot Unchained wreszcie doczeka się zamkniętej bety. - Camelot Unchained z datą rozpoczęcia beta-testów - wiadomość - 2018-02-14
Po długim oczekiwaniu Camelot Unchained wreszcie doczeka się zamkniętej bety.

Według pierwotnych planów beta miała rozpocząć się jeszcze w 2015 roku, jednak w związku z nagłym odejściem starszego programisty twórcy przesunęli ją na bliżej nieokreśloną przyszłość. Graczom pozostawała jedynie rozpoczęta pół roku wcześniej alfa, przy czym należy zaznaczyć, że w City State Entertainment terminy „alfa” i „beta” rozumiane są w sposób tradycyjny. Innymi słowy, testy beta nie zaoferują niemal ukończonej produkcji lub też specjalnie przygotowanych i przez to ograniczonych wydarzeń, lecz skupią się na przetestowaniu poszczególnych systemów mniej więcej (choć niedokładnie) w takiej formie, w jakiej znajdą się w pełnej wersji gry. Otrzymamy więc otwarty świat oparty na rozgrywce RvR (Realm versus Realm), w którym poczynania graczy będą miały rzeczywisty wpływ na sytuację geopolityczną. Oczywiście część elementów może być niedostępna lub pojawi się w bardzo surowej formie do czasu rozpoczęcia jednego z trzech kolejnych etapów beta-testów (w tym dwóch zamkniętych), które poprzedzą planowaną premierę Camelot Unchained w 2019 roku.

Oprócz streamu w sieci znalazła się rozmowa przeprowadzona przez serwis Massively Overpowered z Markiem Jacobsem. Prezes City State Entertainment zasadniczo ograniczył się do powtórzenia wcześniejszych informacji, niemniej wspomniał też o zmianach w systemie prezentów dla osób, które wzięły udział w kampanii Camelot Unchained na Kickstarterze. Twórcy zamierzają zrekompensować długie oczekiwanie osobom, który wsparły grę na najwcześniejszym etapie produkcji. Na razie jednak nie podał żadnych konkretów, jako że zespół nie miał czasu na pochylenie się nad tą kwestią.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej