Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 października 2013, 18:50

autor: Ender

Grand Theft Auto V na PC na początku przyszłego roku?

Nieoficjalne źródła informacji, do których dotarł serwis Eurogamer mają wskazywać na to, że Grand Theft Auto V pojawi się na komputerach PC w pierwszy kwartale przyszłego roku.

Wszystkie główne części serii ukazały się do tej pory na PC, - Grand Theft Auto V na PC na początku przyszłego roku? - wiadomość - 2013-10-10
Wszystkie główne części serii ukazały się do tej pory na PC,

Echa premiery Grand Theft Auto V na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3, a także startu GTA Online powoli cichną, ale pecetowi gracze nadal oczekują od Rockstara potwierdzenia informacji o porcie tytułu na poczciwe blaszaki. To, że powstanie powinno być prawie w 100-procentach pewne, ale deweloper do tej pory zaprzeczał jakimkolwiek plotkom na jego temat, skupiając się na konsolowych odsłonach produkcji. Jak podaje serwis Eurogamer, powołując się na rozmaite, ale niesprecyzowane źródła w branży, Grand Theft Auto V pojawi się na PC w pierwszym kwartale 2014 roku. Rożnica czasu pomiędzy konsolowym a komputerowym debiutem tytułu jest w tym przypadku podobna do tego z czym mieliśmy do czynienia w 2008 roku, podczas premiery Grand Theft Auto IV (konsolowa edycja w kwietniu, a pecetowa w grudniu).

Do tej pory pojawiło się już wiele przesłanek, wskazujących na istnienie wersji GTA V na PC. Wystarczy przypomnieć sierpniowe wypowiedzi szefa Nvidii, a także przedstawiciela Intela z tego tygodnia. Oboje wskazywali na to, że gra jest w produkcji. Informacje o konwersji znalezione zostały też ponoć w kodzie xboksowej edycji tytułu. Zainteresowanie portem jest z pewnością duże, w portalu Change.org zebrano już ponad 600 tysięcy podpisów pod listem domagającym się jego produkcji, przebijając pod tym względem inne petycje, zajmujące się istotnymi problemami społecznymi czy politycznymi. Pod znakiem zapytania stoi fakt czy tego typu pospolite ruszenie graczy jest w ogóle potrzebne, ponieważ Rockstar i bez tego dobrze zdaje sobie sprawę z dużej bazy fanów serii na pecetach. Istotniejszą kwestią dla graczy powinna być raczej jakość konwersji i jej właściwa optymalizacja, która w przypadku GTA IV pozostawiała wiele do życzenia.

  1. Recenzja gry Grand Theft Auto V – 10 gwiazdek dla GTA V!
  2. Oficjalna strona Grand Theft Auto V