Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 października 2013, 17:03

autor: Olek

Enslaved: Odyssey to the West zmierza na pecety

Przeszło trzy lata po premierze na konsolach, gra Enslaved: Odyssey to the West trafi w ręce komputerowych graczy. Firma Namco Bandai planuje jeszcze w tym miesiącu wydać dzieło studia Ninja Theory jako Edycję Premium dostępną na PC oraz PlayStation 3.

Pecety ostatnią szansą twórców Enslaved: Odyssey to the West na poprawę wyników sprzedaży gry? - Enslaved: Odyssey to the West zmierza na pecety - wiadomość - 2013-10-10
Pecety ostatnią szansą twórców Enslaved: Odyssey to the West na poprawę wyników sprzedaży gry?

Pogłoski o pecetowej konwersji Enslaved: Odyssey to the West pojawiły się dwa miesiące temu. Wygląda na to, że wpis w bazie danych platformy Steam nie był pomyłką. Serwis Polygon dotarł do informacji australijskiej organizacji przyznającej klasyfikacje wiekowe sugerujących, że firma Namco Bandai przymierza się do ponownego wydania gry. Wkrótce potem japoński wydawca potwierdził, że pod koniec października ukaże się Enslaved: Odyssey to the West - Premium Edition w wersjach konsolę PlayStation 3 oraz komputery PC.

Zawartość Edycji Premium nie została ujawniona. Przypuszczalnie w pakiecie z grą Enslaved: Odyssey to the West znajdzie się jedyny jak dotąd dodatek - Pigsy's Perfect. Niewykluczone jednak, że deweloperzy z Ninja Theory pokuszą się o kilka niespodzianek.

Przypomnijmy, że pierwotnie gra wydana została w 2010 roku w wersjach na konsole PlayStation 3 i Xbox 360. Produkcja spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem wśród krytyków (średnia ocen w serwisie metacritic.com przekracza 80/100), ale wbrew oczekiwaniom wydawcy gracze nie byli skorzy do zakupu. Z wynikiem sprzedaży na poziomie 1 mln egzemplarzy, Enslaved: Odyssey to the West uznaje się za jeden z najbardziej niedocenianych tytułów, jakie pojawiły się na platformach siódmej generacji.

Enslaved: Odyssey to the West zmierza na pecety - ilustracja #3Enslaved: Odyssey to the West to przygodowa gra akcji, inspirowana jest klasyczną, chińską powieścią Wędrówka na Zachód pióra Wu Cheng'ena. Fabuła osadzona została w XXII wieku, a gracze śledzą perypetie pary niedarzących się szczególną sympatią bohaterów – Monkey'a i Trip, którzy próbują uciec przed maszynami.

  1. Enslaved: Odyssey to the West - recenzja gry
  2. Oficjalna strona internetowa gry Enslaved: Oddysey to the West