Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 października 2013, 15:45

autor: Hed

Wieści ze świata (Castlevania: Lords of Shadow, GTA Online, Valve) 10/10/13

Dziś piszemy m.in. o zawartości Castlevania: Lords of Shadow Collection, ciekawej aktualizacji do Dragon’s Crown, poprawianiu GTA Online i nowym trybie rozgrywki w becie Battlefielda 4. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Assassin’s Creed III

Na Steamie trwa promocja z cyklu „szaleństwo w środku tygodnia”. Tym razem objęto nią grę Assassin’s Creed III, która kosztuje 11,99 euro, czyli około 50 zł. Przeceną objętą także przepustkę sezonową oraz dodatki DLC. Drugą produkcją dostępną w specjalnej cenie jest Ace of Spades: Battle Builder, strzelanka pierwszoosobowa skrzyżowana z Minecraftem.

W ramach „oferty dnia” obniżono cenę Guns of Icarus Online, sieciowej strzelanki o walce podniebnych statków. Do piątkowego wieczoru tytuł będzie kosztował jedynie 2,99 euro (ok. 13 zł). Dostępny jest także zestaw zawierający cztery egzemplarze gry.

Castlevania: Lords of Shadow

Castlevania: Lords of Shadow Collection trafi do europejskich sklepów dopiero 8 listopada w wersji na konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3. Firma Konami przypomniała, że w skład tego pakietu wejdzie gra Castlevania: Lords of Shadow z dwoma dodatkami (Reverie, Resurrection) oraz Castlevania: Lords of Shadow – Mirror of Fate HD, czyli konwersja produkcji z konsoli przenośnej 3DS. Dodatkowo nabywcy tego pakietu będą mogli liczyć na ekskluzywne demo Castlevania: Lords of Shadow 2. Cena Castlevania: Lords of Shadow Collection to 30 funtów brytyjskich, a więc około 150 złotych.

Castlevania: Lords of Shadow Collection wyjdzie dopiero w listopadzie. - Wieści ze świata (Castlevania: Lords of Shadow, GTA Online, Valve) 10/10/13 - wiadomość - 2013-10-10
Castlevania: Lords of Shadow Collection wyjdzie dopiero w listopadzie.

Dragon’s Crown

Dragon’s Crown, świetna chodzona bijatyka od firmy Atlus, doczeka się aktualizacji wprowadzającej rozgrywkę między wersjami gry na PlayStation 3 oraz PlayStation Vita. Niestety nie wiadomo, kiedy będzie ona dostępna w Europie - wydawca potwierdził tylko, że szykuje wersje na rynki amerykański i japoński. Dragon’s Crown do powrót nieco zapomnianego gatunku w wielkim stylu – gra o bohaterach walczących z hordami wrogów, wzbogacona o system rozwoju postaci, zbierania sprzętu oraz szukania skarbów. Tytuł zawiera również czteroosobowy tryb kooperacji.

Dogs of War Online

Studio Cyanide rozpoczęło zamkniętą betę Dogs of War Online, czyli produkcji reprezentującej gatunek MOBA. Żeby wziąć udział w zabawie trzeba wejść w posiadanie jednego z kodów, które będą rozdawane w różnych serwisach. Wiadomo, że autorzy roześlą około 10 tysięcy kluczy. W Dogs of War Online przenosimy się do krainy fantasy Aarklash, by dowodzić niewielkimi oddziałami. Produkcja cechuje się turowym systemem walki oraz kilkoma armiami do wyboru.

GTA Online

Firma Rockstar Games nie ustaje w próbach okiełznania GTA Online, czyli trybu multiplayer GTA V, który wciąż sprawia sporo problemów na Xboksie 360 oraz PlayStation 3. Deweloper wypuścił nową aktualizację o numerze 1.03. Łatka koncentruje się na poważnym błędzie, przez który część osób utraciło swoje postacie online i innych podobnych niedociągnięciach, związanych z usuwaniem postępów w grze.

GTA Online wciąż jest „łatane”. - Wieści ze świata (Castlevania: Lords of Shadow, GTA Online, Valve) 10/10/13 - wiadomość - 2013-10-10
GTA Online wciąż jest „łatane”.

Valve

Firma Valve szykuje własną konferencję dla deweloperów gier. Impreza odbędzie się w dniach 15-16 stycznia 2014 roku w mieście Seatle. Na miejscu producenci otrzymają dostęp do testowych wersji systemu operacyjnego SteamOS, prototypowych maszyn Steam Machines oraz kontrolera Steam. W planach są również wykłady na szereg tematów – od kwestii ekonomii w grze aż po wykorzystanie urządzeń VR. Ponadto wydarzenie ma być okazją do nawiązania kontaktów i dialogu między Valve a twórcami gier. W imprezie wezmą udział tylko zaproszone studia, które dodatkowo opłacą wpisowe wynoszące 95 dolarów.

SpellForce 2 – Demons of the Past

Data premiery rozszerzenia SpellForce 2 – Demons of the Past została opóźniona. Firma Nordic Games poinformowała, że otrzymamy je dopiero 16 stycznia 2014 roku. Wydawca wyjaśnił, że chce doszlifować dodatek i wprowadzić do niego nowe elementy, w tym multiplayer. Jedną z opcji było wydanie części solowej a później skoncentrowanie się na rozgrywce wieloosobowej. Autorzy wybrali jednak drugi wariant i zamierzają przygotować obie formy zabawy, by później oddać je w ręce graczy jednocześnie. SpellForce to mieszanka strategii czasu rzeczywistego z RPG.

Battlefield 4

W becie gry Battlefield 4, dostępnej na platformach PC, Xbox 360 i PlayStation 3, pojawił się nowy tryb zabawy, Obliteration. W walkach tego typu zmierzy się 24 czterech zawodników na Xboksie 360 i PlayStation 3 lub 32 na pecetach. Zasady rozgrywki są proste – w losowym miejscu na mapie pojawia się bomba. Każda z drużyn musi ją podnieść i zanieść do jednego z trzech wskazanych miejsc, bronionych przez przeciwnika. Mecz wygrywa ten zespół, który zniszczy wszystkie trzy cele. Beta Battlefield 4 rozpoczęła się 1 października i potrwa do 15 października. Pełna wersja wyjdzie 29 października na PC, Xboksie 360 i PlayStation 3. W listopadzie tytuł trafi również na PlayStation 4 oraz Xboksa One.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Just Dance 2014
 2. Of Guards and Thieves
 3. XCOM: Enemy Within
 4. Thief
 5. Grand Theft Auto Online
 6. Star Wars: The Old Republic - Galactic Starfighter
 7. MechWarrior Online
 8. Donkey Kong Country: Tropical Freeze
 9. Dungeon Defenders II
 10. Farming Simulator 2013: Edycja Titanium
 11. Kick-Ass 2
 12. Rise of the Ravager
 13. The Dark Mod
 14. TribeQuest: Green Valley

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Donkey Kong Country: Tropical Freeze - Dixie Kong – trailer
 2. Malicious - zwiastun na premierę
 3. Gas Guzzlers Extreme - zwiastun rozgrywki
 4. Disgaea Dimension 2: A Brighter Darkness – trailer
 5. Disgaea Dimension 2: A Brighter Darkness - zwiastun na premierę
 6. Beyond: Dwie Dusze - zwiastun na premierę
 7. League of Legends - Get Jinxed
 8. Assassin's Creed IV: Black Flag - zwiastun zawartości eksluzywnej dla PS4
 9. Blood of the Werewolf - trailer
 10. Republique – trailer
 11. XCOM: Enemy Within - Security Breach – trailer
 12. Thief - zwiastun rozgrywki (PL)
 13. Wii Party U - zwiastun rozgrywki #2
 14. Sorcery Saga: The Curse of the Great Curry God – trailer
 15. ShootMania: Storm - zwiastun wersji demo
 16. Beyond: Dwie Dusze - reklama telewizyjna #2
 17. War Thunder - Great Britain trailer
 18. The Wolf Among Us - zwiastun na premierę
 19. Battlefield 4 - Showdown - trailer