Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCX360
Okładka Rise of the Ravager (PC)

Rise of the Ravager

Rise of the Ravager to gra zręcznościowa w stylu kultowego Space Invaders. Zgodnie z prastarą przepowiednią pradawny bóg pragnie powrócić, co dla ludzkości oznacza kres istniejącego świata. Kataklizm powstrzymać można jednak dzięki wykorzystaniu starożytnej wiedzy i technologii.

Zręcznościowe | 2D | kooperacja

Okładka Rise of the Ravager (PC)

data premiery gry:

27mar2013

PC X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rise of the Ravager to kolejna, po Three Dead Zed, multiplatformowa produkcja w dorobku niezależnego studia Gentleman Squid. Tym razem źródłem inspiracji dla deweloperów stały się azteckie mity związane z końcem świata.

Jak na zręcznościówkę w starym stylu przystało, fabuła w grze nie jest szczególnie rozbudowana. Dopełnia się niemal całkowicie wytarte z ludzkiej pamięci proroctwo, zgodnie z którym pradawny bóg zamierza powrócić na Ziemię, siejąc śmierć i zniszczenie. Nadciągający armagedon można jednak powstrzymać dzięki technologii pozostawionej przez starożytnych.

Rozgrywka w Rise of the Ravager wzorowana jest na kultowej grze Space Invaders. Gracz kieruje ostrzałem z ruchomego działka na szczycie antycznej piramidy. Jego zadaniem jest unicestwić spadających z góry ekranu wrogów, zanim ci zdołają dotrzeć do ziemi. Zabawę urozmaicają emocjonujące starcia z bossami, a także możliwość modyfikowania uzbrojenia i wznoszenia dodatkowych budowli obronnych.

Kampania trybu jednoosobowego w grze złożona jest z szeregu misji o rosnącej skali trudności. Jej uzupełnienie stanowi prosty multiplayer, pozwalający na kooperacyjną zabawę dla maksymalnie czterech graczy, grających na wspólnym ekranie.

Ręcznie rysowana, dwuwymiarowa oprawa graficzna Rise of the Ravager nawiązuje do kultury Azteków. Zwłaszcza podobizny przeciwników mogą przywoływać skojarzenia z malunkami i rzeźbami starożytnych bóstw. Zabawie towarzyszy podkład dźwiękowy, zawierający utwory muzyczne wykonywane z użyciem tradycyjnych południowoamerykańskich instrumentów, takich jak bębny czy fletnia pana.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Gry podobne do Rise of the Ravager

Wymagania wiekowe Rise of the Ravager

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Rise of the Ravager

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live Indie Games
PC
X360