Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2013, 11:02

autor: Adrian Werner

Grand Theft Auto V - w plikach gry odnaleziono wzmianki o wersjach na PC i PlayStation 4

Niektóre sklepy zbytnio pośpieszyły się z wysyłką Grand Theft Auto V, przez co kilku szczęśliwców otrzymało przesyłki już kilka dni temu. Ponadto jeden z graczy znalazł w grze plik konfiguracyjny, w którym wspominane są wersje na PC i PlayStation 4.

Posiadacze konsol zagrają w Grand Theft Auto V już jutro. - Grand Theft Auto V - w plikach gry odnaleziono wzmianki o wersjach na PC i PlayStation 4 - wiadomość - 2013-09-16
Posiadacze konsol zagrają w Grand Theft Auto V już jutro.

Grand Theft Auto V to bez wątpienia jedna z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. Kilka sklepów nie wytrzymało napięcia i rozpoczęło sprzedaż gry przed czasem. Jedną z firm, która zbytnio pośpieszyła się jest brytyjski oddział Amazon. Niektórzy jego klienci otrzymali przesyłki jeszcze w zeszłym tygodniu. Studio Rockstar nie jest oczywiście zadowolone z takiego obrotu spraw i rozpoczęło własne dochodzenie, które ma znaleźć winnych całej sytuacji.

  1. Grand Theft Auto V – oficjalna strona gry
  2. Kup najtaniej grę Grand Theft Auto V

Najciekawsze w tym wszystkim jest jednak to, że jeden z graczy postanowił pogrzebać nieco w kodzie wersji na Xboksa 360 i odkrył w niej plik, w którym zawarte są linie dotyczące konfiguracji edycji pecetowej gry. Do tej pory Grand Theft Auto V nie zostało oficjalnie zapowiedziane na PC, ale najnowsze informacje sugerują, że Rockstar nie zamierza zapomnieć o użytkownikach komputerów. Co więcej, w pliku znalazła się również wzmianka o systemie Orbis. Taką nazwą opatrzone było PlayStation 4 przed oficjalnym ujawnieniem.

Plotki o pecetowym Grand Theft Auto V krążą od wielu miesięcy i kilka sklepów sieciowych umieszczało już w swoich bazach strony poświęcone komputerowemu wydaniu gry. Ponadto zapisy fragmentów rozgrywki z Xboksa 360 i PlayStation 3 wyraźnie odbiegają poziomem wizualnym od tego, co możemy zobaczyć na oficjalnych zwiastunach. Całkiem możliwe więc, że Rockstar nagrało zwiastuny z wersji pecetowej. Warto też pamiętać, że wszystkie główne odsłony cyklu doczekały się edycji na PC.

Przypomnijmy, że Grand Theft Auto V zadebiutuje w naszym kraju już jutro w wersjach na konsole PlayStation 3 i Xbox 360. Najwięksi fani cyklu powinni rozważyć skorzystanie z nocnych premier, zorganizowanych w sklepach sieci Tesco, Empik, Media Markt i Saturn. Podczas nich można będzie nabyć grę zaraz po wybiciu północy. Projekt budzi ogromne emocje, czego najlepszym dowodem jest ponad 20 tysięcy zamówień przedpremierowych złożonych przez Polaków. Warto dodać, że w naszym kraju gra ukaże się polskiej kinowej wersji językowej, czyli z napisami.