Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2014, 13:35

autor: Marcin Skierski

Grand Theft Auto V na PC po raz kolejny wspomniane w sterownikach AMD

Profil gry Grand Theft Auto V po raz drugi znalazł się w sterownikach firmy AMD. Tym razem mowa o wersji AMD Catalyst 13.30 Beta. Gracze już liczą na to, że może to być oznaka rychłej zapowiedzi ubiegłorocznego hitu studia Rockstar North na komputery osobiste.

Jeden z użytkowników forum Guru3D donosi, że sterowniki AMD Catalyst 13.30 w wersji Beta zawierają profil pecetowej wersji gry Grand Theft Auto V. To nie pierwszy raz, bo podobna sytuacja zdarzyła się w październiku ubiegłego roku. Ówczesne drivery również zawierały profil Grand Theft Auto V, co miało wskazywać na to, że wkrótce jedna z najpopularniejszych gier ostatnich miesięcy zostanie zapowiedziana na PC. Ostatecznie sprawa przycichła po tym, jak firma AMD usunęła wzmiankę o Grand Theft Auto V w kolejnych wersjach sterowników AMD Catalyst. Co może zatem oznaczać powrót tego profilu w najnowszych driverach? Tak naprawdę wszystko albo nic, bo pecetowa wersja Grand Theft Auto V wciąż nie została oficjalnie zapowiedziana przez firmę Rockstar Games.

Grand Theft Auto V na razie ukazało się tylko na PlayStation 3 i Xboksie 360

Fani wyczekujący premiery najnowszej odsłony niezwykle popularnej serii na PC muszą uzbroić się w cierpliwość. Dodanie profilu gry w sterownikach AMD Catalyst 13.30 Beta wprawdzie daje pewne nadzieje, ale jednocześnie nie możemy tego traktować jako oficjalnego potwierdzenia. Wystarczy wspomnieć, że swego czasu w driverach AMD odnaleziono profil Halo 3, a gra do tej pory pozostała produkcją ekskluzywną dla Xboksa 360.

Grand Theft Auto V do tej pory ukazało się tylko na PlayStation 3 oraz Xboksie 360, jednak temat wersji pecetowej wciąż jest obiektem wielu plotek i spekulacji. Swego czasu pewne wzmianki o komputerowej edycji wykryto nawet w plikach znalezionych w Grand Theft Auto V na PlayStation 3 i Xboksie 360.

Oprócz tego serwis Eurogamer powołując się na swoje bliżej niesprecyzowane źródła twierdził, że Grand Theft Auto V zadebiutuje na PC w pierwszym kwartale 2014 roku. Ostatnio w sieci pojawił się film prezentujący rzekomo wczesną wersję gry na PC, który szybko został usunięty. Petycja w sprawie wydania Grand Theft Auto V na PC ma już ponad 650 tysięcy podpisów.