Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2013, 14:05

autor: Łosiu

Microsoft kategorycznie zaprzecza - Halo 3 nie pojawi się na PC

Firma Microsoft wydała oświadczenie, w którym zaprzecza informacjom jakoby gra Halo 3 miała pojawić się w wersji PC na platformie Steam. Plotki na ten temat nasiliły się dwa dni temu, gdy w beta sterownikach do kart firmy AMD znaleziono odniesienia właśnie do Halo 3.

Halo 3 nie trafi na pecety. Gdy kilka dni temu pojawiła się informacja, że w beta sterownikach firmy AMD występuje wzmianka o Halo 3, wśród fanów zawrzało. Produkcja firmy Bungie Studios, bijąca rekordy popularności na konsoli Xbox 360, nie będzie jednak przeznaczona dla fanów komputerów osobistych. Deweloperzy oświadczyli także, że nie planują opublikowania żadnej innej gry z serii Halo na pecetach.

Master Chief w wersji z Halo 3 - Microsoft kategorycznie zaprzecza - Halo 3 nie pojawi się na PC - wiadomość - 2013-03-19
Master Chief w wersji z Halo 3

Spekulacje na temat komputerowej wersji Halo 3 pojawiły się jakiś czas temu, wraz z tajemniczymi wpisami dotyczącymi tej gry w bibliotece Steam. Dodatkową wskazówką dla fanów miała być ostatnia aktualizacja beta sterowników AMD, w których znaleziono wzmiankę o danej produkcji. Firma Microsoft, wydawca tego dzieła, postanowiła jednak działać szybko i zdusić całość plotek już w zarodku. Stąd wiadomo, że Halo 3 nadal pozostanie jedynie tytułem Xboksowym.

Wraz z tą informacją automatycznie przekreślone zostają nadzieje na to, że najnowsza gra z serii HaloHalo 4 (sprawdź recenzję Halo 4 na gry-online.pl) – pojawi się na PC. Produkt wydawany przez Microsoft, który w przeciągu pierwszego tylko pierwszego tygodnia sprzedaży zarobił 300 milionów dolarów, do końca zarezerwowany będzie wyłącznie dla posiadaczy konsol Xboksa 360.

Halo 3 wydane zostało we wrześniu 2007 roku. Jest to trzecia produkcja z serii Halo, która trafiła na sklepowe półki. Jej fabuła osadzona została w przyszłości i opowiada o międzygwiezdnej wojnie ludzkości z gromadą humanoidalnych ras zwanych Covenant. W grze wcielamy się w Master Chiefa – żołnierza o nadludzkich możliwościach – walczącego z nieznanym dotąd przeciwnikiem.