Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2013, 13:58

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Resident Evil 6 na PC w atrakcyjnej cenie

W ten piątek Resident Evil 6 pojawi się w wersji na PC. Dzięki firmie Cenega, w Polsce gra będzie sprzedawana w wyjątkowo niskiej cenie jak na tytuł premierowy – 79,99 zł. Pecetowe wydanie Resident Evil 6 można już zamawiać w pre-orderze.

Cierpliwość pecetowych fanów Resident Evil została nagrodzona - Resident Evil 6 na PC w atrakcyjnej cenie - wiadomość - 2013-03-19
Cierpliwość pecetowych fanów Resident Evil została nagrodzona

Choć na swoją wersję Resident Evil 6 pecetowcy musieli poczekać kilka długich miesięcy, było warto. W najbliższy piątek – 22 marca – tytuł zadebiutuje na PC w edycji wzbogaconej m.in. o wszystkie cztery multiplayerowe dodatki DLC oraz kooperacyjny tryb Mercenaries: No Mercy. Polski wydawca, firma Cenega Poland, ustalił bardzo atrakcyjną cenę sugerowaną produkcji – 79,99 złotych. Grę można będzie dostać jeszcze taniej w sklepach internetowych – kupując ją w Sklepie GRY-OnLine zapłacicie jedynie 69,90 zł (podobna cena obowiązuje w oficjalnym sklepie rodzimego dystrybutora – muve.pl). Polska wersja Resident Evil 6 otrzyma kinową lokalizację. Gra do aktywacji wymaga posiadania konta na Steamie.

Zgodnie z zapowiedziami, 5 kwietnia pojawi się aktualizacja, dzięki której w pecetowym trybie Mercenaries pojawią się grywalne postaci z innej popularnej produkcji o zombie – Left 4 Dead 2. Firmy Capcom i Valve uzgodniły, że fani japońskiej serii survival horrorów będą mogli wcielić się w Coacha, Nicka, Ellis lub Rochelle, na drodze których, oprócz standardowej menażerii z Resident Evil 6, staną starzy znajomi – Witch i Tank.

Resident Evil 6 – najnowsza odsłona lubianego cyklu survival horrorów – zadebiutowała na świecie 2 października 2012 roku w wersji na Xboksa 360 i PlayStation 3. Gra wywołała mieszane uczucia u odbiorców – w zależności od recenzenta tytuł uzyskał niemal każdą możliwą notę w dziesięciostopniowej skali. Kością niezgody okazała się próba połączenia survival horroru z shooterem, której efekt jednym przypadł do gustu, a innych zupełnie odrzucił. W naszym serwisie gra otrzymała ocenę 7,5/10.