Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 stycznia 2014, 12:03

autor: luckie

Grand Theft Auto V – 650 tysięcy graczy prosi o wydanie gry na PC. Wyciekł film z wersji pecetowej

Studio Rockstar ignoruje już 650 tysięcy fanów, oficjalnie domagających się wydania Grand Theft Auto V na PC. Choć petycja w tej sprawie nieco wytraca popularność, to liczba podpisów wciąż rośnie. Tymczasem w sieci pojawiło się intrygujące nagranie, wyglądające na autentyczny gameplay z GTA V na PC

Aktualizacja: W sieci pojawiło się krótkie nagranie najwyraźniej pochodzące z Grand Theft Auto V na PC. Sugerują to pecetowe opcje grafiki dostępne w menu głównym. W opisie filmu podano, że materiał nagrano w listopadzie 2013 roku i pochodzi on z wczesnej wersji deweloperskiej gry na komputery osobiste. Jeśli wierzyć jego autorowi, GTA V ukaże się na PC w pierwszym kwartale 2014 roku. Omawiany film znajdziecie pod ramką.

Choć pecetowcy walczą zaciekle, Rockstar nie zamierza ulec - Grand Theft Auto V – 650 tysięcy graczy prosi o wydanie gry na PC. Wyciekł film z wersji pecetowej - wiadomość - 2014-01-14
Choć pecetowcy walczą zaciekle, Rockstar nie zamierza ulec

Petycja w sprawie wydania Grand Theft Auto V na PC zebrała do tej pory 650 tysięcy podpisów. Użytkownicy komputerów osobistych gorąco apelują do studia Rockstar o przeniesienie jego najnowszej gry akcji na blaszaki, m.in. argumentując, że mody do GTA (możliwe do stworzenia wyłącznie na PC) zawsze przynosiły fanom najwięcej radochy. Mimo to twórcy wciąż trzymają pecetowców w niepewności, nie potwierdzając ani nie zaprzeczając możliwości wydania GTA V na tę platformę sprzętową. Wersja na PC, podobnie jak na Wii U i konsole nowej generacji, jest „do rozważenia” – to jedyne, co na ten temat padło z ust przedstawicieli Rockstara. Gra zadebiutowała 17 września 2013 roku – cztery miesiące temu – wyłącznie na konsolach Playstation 3 i Xbox 360.

Obsuwa pecetowego wydania kolejnej części cyklu Grand Theft Auto nie powinna nikogo dziwić. Poprzednia jego odsłona, GTA IV, ukazała się na PC dopiero po siedmiu miesiącach od debiutu na PS3 i X360. Niepokoi jednak fakt, że Rockstar tak długo każe fanom czekać na oficjalną zapowiedź. Z drugiej strony, niewykluczone, że znane z zamiłowania do kontrowersji studio celowo gra na nosie pecetowcom – z tym większym upodobaniem, im głośniej upominają się oni o swoje GTA V.

Ostatnie plotki na ten temat sugerowały, że gra pojawi się na PC 12 marca 2014 roku w Stanach Zjednoczonych i 14 marca w Europie. Źródłem tych informacji rzekomo był niemiecki sklep Amazon.de. Produkcja miała zostać zapowiedziana w Wigilię, ale nic takiego się nie stało.

Przy okazji przypominamy o wciąż trwającym konkursie, w którym możecie wygrać kopię GTA V na PC, jeśli jako pierwsi odgadniecie datę premiery tytułu. Mamy nadzieję, że już wkrótce zostanie on rozstrzygnięty.

  1. Wygraj Grand Theft Auto V na PC w naszym konkursie!
  2. Oficjalna strona internetowa gry Grand Theft Auto V