Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 grudnia 2013, 10:26

autor: Draug

Grand Theft Auto V na PC wyjdzie w marcu 2014 roku?

Wygląda na to, że sklep Amazon.de stał się źródłem kolejnych pogłosek na temat pecetowego Grand Theft Auto V. Według informacji pochodzących rzekomo ze wspomnianego sklepu gra w wersji na komputery osobiste zostanie ujawniona jutro, a zadebiutuje 12 marca 2014 roku w USA i 14 marca w Europie.

Minęło już sporo czasu, odkąd po raz ostatni Internet zawrzał za sprawą jakichkolwiek plotek na temat pecetowej wersji Grand Theft Auto V. Rzecz jasna, cisza nie mogła trwać wiecznie. Jednak tym razem pogłoski nie dowodzą, że takowe wydanie w ogóle powstaje – bo chyba wszyscy zgodzą się, że już nie ma co do tego wątpliwości – lecz poruszają kwestię terminu premiery edycji na komputery osobiste. Według źródeł reprezentujących rzekomo sklep Amazon.de miałaby ona zostać oficjalnie ujawniona jutro (24 grudnia), by zadebiutować na rynku amerykańskim 12 marca 2014 roku (w Europie dwa dni później, 14 marca).

„Mieliśmy robić skok na pecety, a chłopaki coś się spóźniają…” - Grand Theft Auto V na PC wyjdzie w marcu 2014 roku? - wiadomość - 2013-12-23
„Mieliśmy robić skok na pecety, a chłopaki coś się spóźniają…”

Źródłem tych rewelacji są niemieckie serwisy branżowe, na trop których wpadł reddit. U naszych zachodnich sąsiadów pojawił się zrzut ekranu pokazujący okno czatu w dziale wsparcia niemieckiej wersji sklepu Amazon (możecie zobaczyć go niżej). Widać na nim pytanie użytkownika: „Czy macie państwo już informacje, kiedy pojawi się GTA V na PC?”. Odpowiedź jest następująca:

”Witamy na Czacie Amazon. Nazywam się Fatima *** [nazwisko zamazano – dop. aut.]. Według naszych danych, pecetowe GTA V zostanie ogłoszone 24 grudnia i, zgodnie z naszym źródłem, będzie miało premierę 12 marca w Stanach Zjednoczonych i 14 marca u nas.”

Źródło dzisiejszych rewelacji - bez znajomości języka niemieckiego nie warto podchodzić. - Grand Theft Auto V na PC wyjdzie w marcu 2014 roku? - wiadomość - 2013-12-23
Źródło dzisiejszych rewelacji - bez znajomości języka niemieckiego nie warto podchodzić.

Rzecz jasna, nie wiemy, czy obrazek nie jest fałszywką, spreparowaną przez kogoś, kto próbuje zagrać na nosie rzeszy pecetowców czekających na swoją wersję najnowszego hitu od firmy Rockstar. Jeżeli jednak miałoby okazać się, że wcale tak nie jest, a źródłem rzeczywiście jest sklep Amazon, moglibyśmy wziąć dzisiejsze rewelacje pod rozwagę. W końcu już nie raz zdarzyło się, że wieści otrzymane podobną drogą znalazły pokrycie w rzeczywistości (jak na przykład w przypadku komputerowej wersji najnowszego Mortal Kombat).

Na szczęście nie będziemy musieli czekać długo na potwierdzenie niniejszej wiadomości – jej weryfikacja dokona się już jutro. Przyznać trzeba, że Rockstar zrobiłby w ten sposób wspaniały prezent na gwiazdkę wszystkim komputerowym miłośnikom „wielkich kradzieży samochodów”. Jednak istnieje możliwość, że tym samym wybił ostatni dzwonek, aby wziąć udział w naszym konkursie z pecetową wersją GTA V do wygrania. Dlatego wszystkich, którzy jeszcze tego nie zrobili, zapraszamy w to miejsce: