Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 23 grudnia 2013, 10:22

autor: luckie

Trespasser na CryEngine, czyli fanowski remake

Trwają prace nad remake'iem Trespasser - stareńkiego FPS-a z dinozaurami w roli głównej. Projekt powstaje jako modyfikacja do gry Crysis, a więc wykorzysta technologię CryEngine 2. Zobacz, jak mod wypada na tle oryginału.

Gęsta dżungla z Crysisa aż się prosiła o wrzucenie do niej dinozaurów - Trespasser na CryEngine, czyli fanowski remake - wiadomość - 2013-12-23
Gęsta dżungla z Crysisa aż się prosiła o wrzucenie do niej dinozaurów

Pamiętacie Trespasser, wydaną w 1998 roku grę inspirowaną filmem Park Jurajski: Zaginiony Świat? Pewien modder pracuje nad remake’iem produkcji, opartym na technologii CryEngine 2.

Projekt zatytułowany Trespassing powstaje od 2007 roku jako modyfikacja do pierwszej odsłony serii Crysis, a obecnie znajduje się na dość zaawansowanym etapie produkcji. Niedawno autor moda opublikował kilka screenów porównujących stare Trespasser z szykowanym właśnie remake’iem. Możecie je podziwiać poniżej.

Screen #1 z Trespasser - Trespasser na CryEngine, czyli fanowski remake - wiadomość - 2013-12-23
Screen #1 z Trespasser
Screen #1 z Trespassing - Trespasser na CryEngine, czyli fanowski remake - wiadomość - 2013-12-23
Screen #1 z Trespassing
Screen #2 z Trespasser - Trespasser na CryEngine, czyli fanowski remake - wiadomość - 2013-12-23
Screen #2 z Trespasser
Screen #2 z Trespassing - Trespasser na CryEngine, czyli fanowski remake - wiadomość - 2013-12-23
Screen #2 z Trespassing

Prócz nieporównywalnie lepszej grafiki, twórca Trespassing obiecuje odwzorować wszystkie poziomy z oryginalnej gry w wielkim, otwartym świecie. Jeśli zainteresował Was ten pomysł, zajrzyjcie na blog moddera. Więcej screenów z produkcji znajdziecie w tym miejscu.

Ciekawie będzie zobaczyć nowoczesną wersję Trespasser. Pomimo wielu niedociągnięć, gra o dinozaurach zyskała sporą sympatię graczy. Z jednej strony tytuł zasłynął za sprawą ogromnego, niewykorzystanego potencjału i masy niedopracowanych elementów, a z drugiej oferował obszerny świat oraz oszałamiającą, jak na owe czasy, fizykę. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

  1. Blog twórcy moda Trespassing