Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2014, 14:15

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Titanfall, Loadout, DriveClub, Team Fortress 2) 17/1/14

Dziś piszemy m.in. o datach premier gier DriveClub, Loadout oraz Plants vs. Zombies: Garden Warfare, testach wersji alfa strzelaniny Titanfall, a także o przychodach twórców wirtualnych przedmiotów w Team Fortress 2 i Dota 2. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

The Darkness II

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę The Darkness II. Dzieło studia Digital Extremes możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Obecnie produkcja kosztuje 7,49 euro (ok. 29 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Titanfall

Studio Respawn Entertainment uruchomiło pod tym adresem zapisy do testów wersji alfa gry Titanfall. Deweloper zastrzega jednak, że dopuszczona zostanie bardzo niewielka liczba graczy. Osoby biorące udział w testach otrzymają zakaz publikowania jakichkolwiek materiałów na temat alfy. Titanfall ukaże się 13 marca bieżącego roku w Europie na PC, Xboksie One oraz Xboksie 360.

Titanfall zadebiutuje na rynku już w marcu

DriveClub

Przedstawiciel firmy Sony zdradził serwisowi IGN, że wkrótce ujawniona zostanie dokładna data premiery gry DriveClub. Wyścigi zespołu Evolution Studios miały być początkowo jednym z tytułów startowych na PlayStation 4, ale ostatecznie przeniesiono ich debiut na „początek 2014 roku”. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że DriveClub nie zdąży także na japońską premierę konsoli (22 lutego). Może to oznaczać, że gra zadebiutuje na rynku najwcześniej w marcu.

Plants vs. Zombies: Garden Warfare

Firma Electronic Arts opóźniła o tydzień premierę gry Plants vs. Zombies: Garden Warfare. Produkcja studia PopCap Games zadebiutuje 27 lutego bieżącego roku w Europie i dwa dni wcześniej w Stanach Zjednoczonych na Xboksie One oraz Xboksie 360. Tytuł ukaże się w późniejszym terminie na PC oraz na „innych platformach sprzętowych”.

Loadout

Studio Edge of Reality ogłosiło, że pełna wersja darmowej strzelaniny Loadout zadebiutuje 31 stycznia bieżącego roku. Obecnie znajduje się ona w fazie beta testów i jest dostępna na Steamie w ramach programu „Gry z wczesnym dostępem”. Tytuł ma wyróżniać się na tle konkurencji bardzo rozbudowanym systemem modyfikacji uzbrojenia.

Loadout to sieciowa strzelanina free to play

Team Fortress 2 / Dota 2

Kilka miesięcy temu dowiedzieliśmy się, że osoby projektujące wirtualne przedmioty w grach Team Fortress 2 oraz Dota 2 uzyskały łączny przychód w wysokości ponad 10 milionów dolarów. Teraz firma Valve ujawniła, że ta suma pieniędzy została rozdzielona pomiędzy stosunkowo niewielką liczbę 661 osób. Oznacza to, że twórcy wirtualnych przedmiotów w wymienionych wcześniej grach zarobili w ubiegłym roku średnio ok. 15 tysięcy dolarów.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Pillars of Eternity
 2. 4PM
 3. War Thunder
 4. Wake Up Call
 5. Airport Ground Crew Simulator
 6. Dragon Age: Inquisition
 7. Dark Souls II
 8. Killer Instinct
 9. Car Transport Simulator
 10. Mahjong World Contest
 11. Dr. Luigi
 12. Octodad: Dadliest Catch
 13. Call of Cthulhu
 14. CATDAMMIT! Director’s Cat

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Assassin’s Creed: Liberation HD – Justice for All – trailer
 2. Hegemony Rome: The Rise of Caesar – teaser
 3. Gra o Tron – sezon 4 – trailer filmu
 4. SpellForce 2: Demons of the Past – zwiastun na premierę
 5. Octodad: Dadliest Catch – trailer #2
 6. Plants vs. Zombies: Garden Warfare – co-op gameplay
 7. Don’t Starve – Reign of Giants DLC - trailer