Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCPSV
Okładka Mahjong World Contest (PSV)
OkładkaMahjong World Contest (PSV)

Mahjong World Contest

Gra logiczna, polegająca na znalezieniu i dopasowywaniu dwóch identycznych elementów układanki, która inspirowana jest Mahjongiem, czyli popularną w Azji grą hazardową. Do rozwiązania otrzymujemy ponad 100 układów klocków o różnym poziomie trudności.

Logiczne | 2D | mahjong

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mahjong World Contest Premiera

23lip2012

PC

8sty2014

PSV

producent: Creobit wydawca: 8Floor Games Strona oficjalna

Gry podobne do Mahjong World Contest

Mahjong Royal Towers

Mahjong World Contest to prosta gra logiczna, w której dopasowujemy do siebie dwa takie same elementy układanki. Za produkcję tytułu odpowiada studio 8Floor, które ma na swoim koncie ma już inne produkcje z gatunku. Podobnie jak setki gier ze słowem "Mahjong" w tytule, World Contest nie jest oparte na oryginalnej wersji Mahjonga, która wywodzi się z Chin i swoimi zasadami przypomina pokera, wykorzystując jedynie niektóre figury używane w tej zabawie.

Chociaż na tytuł składa się seria łamigłówek, posiada on swoją otoczkę fabularną. Wcielamy się w fana Mahjonga, który decyduje się wziąć udział międzynarodowym turnieju. W trakcie kampanii, trwającej nieco ponad sześc godzin, jesteśmy raczeni krótkimi komiksowymi przerywnikami, dzięki którym nie tylko poznajemy dalsze perypetie protagonisty, ale przekonujemy się też, jak wygląda jego droga na szczyt. Mistrzostwa podzielone są na wiele rund eliminacyjnych, zaś by wziąć udział w kolejnej, musimy zająć odpowiednio wysokie miejsce w rankingu. W sumie dla graczy przygotowano 120 układów klocków o różnym poziomie trudności.

Twórcy urozmaicili standardowy model zabawy, oferując osiem różnych zestawów klocków, a także kilka odmian mahjonga – od klasycznych, statycznych układów do tzw. wędrujących klocków, gdzie rozkład na planszy zmienia się z każdą kolejną próbą dopasowania elementów. W grze pojawiają się także specjalne złote klocki, których dopasowanie w możliwie jak najkrótszym czasie nagradzane jest bonusami w postaci osiągnięć lub złota.

Oprawa graficzna niczym nie zaskakuje. Mamy tutaj do czynienia z prostą kreskówkową grafiką, przypominającą to, co oferują dziesiątki podobnych tytułów.

Ostatnia modyfikacja 17 stycznia 2014

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Mahjong World Contest

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Mahjong World Contest Wymagania sprzętowe

PlayStation Vita

PlayStation Vita

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC
PSV