Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneWiiU
Okładka Dr. Luigi (WiiU)

Dr. Luigi WiiU

Gra logiczna będąca klonem Tetrisa. Gracze wcielają się w doktora Luigiego, brata Mario, który walczy z wirusami za pomocą lekarstw pod postacią tabletek. Tytuł posiada kilka trybów rozgrywki oraz opcję zabawy dla dwóch osób, w trybie lokalnym jak i sieciowym.

Logiczne | 2D | na 2 osoby | połącz trzy elementy | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii U
Okładka Dr. Luigi (WiiU)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WiiU:

31grudnia2013

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dr. Luigi to prosta gra logiczno-zręcznościowa, korzystająca z formuły klasycznego Tetrisa. Za jej stworzenie odpowiada firma Nintendo. Warto zaznaczyć, że tytuł powstał z okazji roku Luigiego. Japoński koncern ogłosił nim 2013 rok. To właśnie w nim minęło 30 lat od narodzin młodszego brata Mario. Gra jest równocześnie swoistym remakiem popularnego w swoim czasie Dr. Mario, który ukazał się na konsoli NES w 1990 roku.

W trakcie zabawy wcielamy się w praktykującego medycynę Luigiego. Zadaniem wąsatego lekarza jest pokonanie groźnych wirusów. Dokonać tego można jedynie za pomocą tabletek z lekami. Model rozgrywki powinien być znajomy wszystkim, którzy choć raz zetknęli się z Tetrisem. Gracze układają w butelce rzędy tabletek o tym samym kolorze (każda kapsułka składa się z dwóch jedno lub dwubarwnych części). Równocześnie muszą wyeliminować też trzy rodzaje bakcyli, które pojawiają się w naczyniu. Każdy z nich posiada swój kolor, zgodny z jedną barwą tabletek Podczas gry musimy uważać żeby złośliwe wirusy zbytnio się nie rozmnożyły, a także byśmy nie wypełnili lekarstwami całej fiolki.

Produkcja posiada cztery tryby rozrywki. W Virus Buster możemy wspomagać się gamepadem z ekranem dotykowym. Przy jego pomocy przesuwamy i dopasowujemy spadające tabletki. Operation L wprowadza dodatkowych typ leków w kształcie litery L. Tryb Retro Remedy korzysta z najprostszego oryginalnego modelu gry z Dr. Mario. Ostatnim rodzajem zabawy jest multiplayer przeznaczony dla maksymalnie dwóch osób. Możemy konkurować na jednym ekranie lub za pośrednictwem internetu. Dr. Lugi posiada również sieciowe tablice wyników dzięki, którym możemy porównać swoje wyniki z graczami z całego świata.

Oprawa graficzna tytułu nie odstaje jakościowo od tego do czego przyzwyczaiło nas Nintendo. Jej wszystkie elementy są dopracowane i przyjemne dla oczu zwłaszcza, że powstały w wysokiej rozdzielczości. Podobnie sprawa ma się efektami dźwiękowymi i muzyką

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Dr. Luigi

Klasyfikacja PEGI Dr. Luigi

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Nintendo Direct – spin-off The Legend of Zelda oraz Dr. Luigi na Wii U, kolejne informacje o pozostałych tytułach firmy
Nintendo Direct – spin-off The Legend of Zelda oraz Dr. Luigi na Wii U, kolejne informacje o pozostałych tytułach firmy

wiadomość18 grudnia 2013

W opublikowanym dziś programie Nintendo Direct zapowiedziano kilka nowych projektów na konsole japońskiego koncernu. Jednym z nich jest nowy spin-off serii The Legend of Zelda na Wii U, który przygotowywany jest przez twórców cyklu Dynasty Warriors. Na stacjonarną konsolę firmy trafi także logiczna gra Dr. Luigi.