Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 grudnia 2013, 20:45

autor: Ender

Nintendo Direct – spin-off The Legend of Zelda oraz Dr. Luigi na Wii U, kolejne informacje o pozostałych tytułach firmy

W opublikowanym dziś programie Nintendo Direct zapowiedziano kilka nowych projektów na konsole japońskiego koncernu. Jednym z nich jest nowy spin-off serii The Legend of Zelda na Wii U, który przygotowywany jest przez twórców cyklu Dynasty Warriors. Na stacjonarną konsolę firmy trafi także logiczna gra Dr. Luigi.

Ekskluzywna zapowiedź Nintendo podczas wręczenia nagród VGX okazała się niezbyt piorunująca, więc można było spodziewać się, że firma nie ma na razie żadnych niespodzianek w rękawie i niczym już w tym roku nie zaskoczy. Jak się dziś okazało jest całkiem przeciwnie. W programie Nintendo Direct ujawniono dwie trzy gry na Wii U oraz podano nowe informacje o już nadchodzących tytułach.

Hyrule Warriors (Wii U)

Hyrule Warriors (tytuł roboczy) to pierwsza oryginalna gra na Wii U z Linkiem w roli głównej. Produkcję przygotowuje na zlecenie Nintendo firma Tecmo-Koei. Będzie ona zręcznościowym hack'n slashem, korzystającym z formuły cyklu Dynasty Warriors. Oznacza to, że na ekranie walczyć będziemy z dziesiątkami przeciwników naraz, przemierzając duże i otwarte lokacje. Jak widzimy na trailerze, zmierzymy się też z ogromnymi bossami, których pokonanie będzie wymagać nieco innej strategii. Link dysponuje różnymi atakami i specjalnymi umiejętnościami oraz potrafi unikać ciosów. Na razie nie wiadomo czy jak w przypadku pozostałych gier i klonów Dynasty Warriors wcielimy się także w innych bohaterów (Zelda?). Data premiery tytułu nie jest jeszcze znana.

Dr. Luigi (Wii U)

Nintendo kontynuuje świętowanie roku Luigiego, zapowiadając nową grę z hydraulikiem, pozostającym zawsze w cieniu swojego starszego brata. Podobnie jak klasyczny Dr. Mario produkcja jest klonem Tetrisa. Zadaniem graczy jest dopasowywanie do siebie spadających kolorowych pigułek i niszczenie złośliwych wirusów. Dr. Luigi zadebiutuje w eShopie 31 grudnia tego roku.

NES Remix (Wii U)

NES Remix to nowy tytuł dostępny jedynie w dystrybucji cyfrowej. Gra składa się ze zremiksowanych poziomów, pochodzących z 16 największych przebojów na konsolę NES, takich jak The Legend of Zelda czy Super Mario Bros. Każdy posiada własne specyficzne wytyczne i cele. Twórcy wprowadzili w nich różnego rodzaju zmiany, także graficzne. Możemy na przykład sterować postacią pochodzącą z innej serii lub przechodzić poziom w odwrotnym kierunku. Tuż po zapowiedzi, NES Remix pojawił się w ofercie eShopu.

Super Smash Bros. (Wii U/3DS)

Nintendo udostępniło nowy trailer swojej crossoverowej bijatyki oraz zapowiedziało nowego zawodnika – księżniczkę Rosalinę, która zadebiutowała w grze Super Mario Galaxy.

Mario Kart 8 (Wii U)

Podobnie jak w przypadku Super Smash Bros., deweloperzy zaprezentowali kolejny trailer oraz postacie, które wezmą udział w szalonych wyścigach. Poza Rosaliną, w rywalizacji uczestniczyć będą mogły także dziecięce wersje postaci, takich jak Mario czy Luigi.

Donkey Kong Country: Tropical Freeze (Wii U)

Znamy już dokładną datę premiery gry. Tytuł zadebiutuje w sklepach oraz dystrybucji cyfrowej 21 lutego przyszłego roku.

Wii U Sports Club (Wii U)

Do sprzedaży trafił nowy moduł Wii U Sports Club, pozwalający na rywalizację na polu golfowym. Gra korzysta z Wiilota oraz gamepada. Pad możemy położyć na podłodze, a jego ekran wyświetla wówczas położenie piłki na trawie, dzięki temu w naturalnej pozycji wykonamy uderzenie kijem. Deweloperzy przygotowują już nastepne moduły, pozwalające na zabawę w boks oraz baseball.

Yoshi’s New Island (3DS)

Zapowiedziana już jakiś czas temu platformówka z sympatycznym dinozaurem zadebiutuje wiosną przyszłego roku. Nintendo potwierdziło, że za jej produkcję odpowiada Takashi Tezuka, twórca pierwszej części mini-serii, która ukazała się w 1995 roku na konsoli SNES. Udostępniono także nowy trailer tytułu.

Kirby: Triple Deluxe (3DS)

Nintendo Direct – spin-off The Legend of Zelda oraz Dr. Luigi na Wii U, kolejne informacje o pozostałych tytułach firmy  - ilustracja #1

Kirby posiadać ma w sumie 20 różnych umiejętności. Gracze mogą przeskakiwać pomiędzy pierwszym i drugim planem dwuwymiarowych levelów. Tytuł ma zawierać dwa nowe tryby zabawy wieloosobowej dla maksymalnie czterech osób. W pierwszym zmierzymy się w walce z innymi graczami uprzednio wybierając ograniczoną liczbę umiejętności. W drugim sprawdzimy zręczność, starając się jak najszybciej zdobywać złote monety. Gra trafi do sklepów w 2014 roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Dr. Luigi

Dr. Luigi