Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 grudnia 2013, 13:05

autor: Adrian Werner

Kholat - pierwsze screeny z polskiego horroru

Polskie studio IMGN.pro wypuściło pierwsze screeny z gry Kholat, czyli survival horroru nawiązującego do tragedii radzieckich alpinistów na Przełęczy Diatłowa w 1959 roku.

Gra powstaje w oparciu o silnik Unity. - Kholat - pierwsze screeny z polskiego horroru - wiadomość - 2013-12-18
Gra powstaje w oparciu o silnik Unity.

Dwa miesiące temu polska firma IMGN.pro zapowiedziała utrzymaną w klimacie horroru grę Kholat. Poznaliśmy wtedy pierwsze konkrety odnośnie fabuły i rozgrywki, ale informacjom tym towarzyszyły jedynie obrazki koncepcyjne. Dopiero teraz twórcy opublikowali premierowe screeny.

Przypomnijmy, że fabuła gry będzie się obracała wokół autentycznej tragedii, która miała miejsce na Przełęczy Diatłowa w 1959 roku. Wtedy podczas wyprawy w góry Ural zginęło w tajemniczych okolicznościach dziewięciu radzieckich alpinistów. Kholat osadzony zostanie w świecie o otwartej strukturze, a akcję będziemy obserwowali z oczu bohatera. Naszym zadaniem ma być głównie przeżycie. Główny bohater będzie bezbronny, co wymusi unikanie zagrożeń, a w razie wykrycia wymusi ratowanie się ucieczką. Rozgrywką ma rządzić system „fear manager”, potrafiący na bieżąco modyfikować przebieg zabawy w celu utrzymania atmosfery grozy.

Kholat powstaje na razie wyłącznie z myślą o pecetach. Premiera ma nastąpić w przyszłym roku, choć jednocześnie gra jest na tak wczesnym etapie produkcji, że autorzy nie są w stanie podać konkretnego terminu.

  1. Kholat - galeria screenów
  2. IMGN.pro - oficjalna strona studia
Kholat - pierwsze screeny z polskiego horroru - ilustracja #2
Kholat - pierwsze screeny z polskiego horroru - ilustracja #3
Kholat - pierwsze screeny z polskiego horroru - ilustracja #4
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Kholat

Kholat