Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 grudnia 2013, 12:48

autor: Góral

Grand Theft Auto V najpopularniejszą grą 2013 roku według rankingu platformy Raptr

Opublikowano listę najpopularniejszych gier wśród użytkowników platformy społecznościowej Raptr. W gronie zwycięzców poszczególnych kategorii znalazły się takie produkcje jak League of Legends, Grand Theft Auto V czy też Call of Duty: Ghosts.

Raptr przyznał nagrody najpopularniejszym grom.
Raptr przyznał nagrody najpopularniejszym grom.

Poznaliśmy listę najpopularniejszych gier 2013 roku, w które grali użytkownicy platformy Raptr. Uwzględniono jedynie osoby korzystające z komputerów PC i konsoli Xbox 360, ponieważ firmy Nintendo oraz Sony nie umożliwiają monitorowania czasu gry na ich sprzęcie.

Pierwsza piątka produkcji, z którymi gracze spędzili najwięcej czasu (pod uwagę wzięto dane z pierwszych 30 dni od momentu premiery gry), przedstawia się następująco:

Grand Theft Auto V najpopularniejszą gra roku według rankingu serwisu Raptr - ilustracja #2

Wśród dodatków zarządziła aktualizacja 1.2 do gry Terraria. Z kolei w kategorii najdłuższej jednorazowej sesji nagroda przypadła Assassin's Creed IV: Black Flag (X360), z którą spędzano średnio 3 godziny i 14 minut przy każdym posiedzeniu. Natomiast tytuł najczęściej ogrywanej nowej marki trafił do Path of Exile (PC-towy hack-and-slash).

Grand Theft Auto V najpopularniejszą gra roku według rankingu serwisu Raptr - ilustracja #3
Grand Theft Auto V najpopularniejszą gra roku według rankingu serwisu Raptr - ilustracja #4

Na osobny akapit zasługują kategorie poświęcone najczęściej ogrywanym tytułom w 2013 roku (pod uwagę wzięto dane z całego roku) na komputerach osobistych i Xboksie 360. Do PC-towego TOP 5 załapały się gry:

Na konsoli koncernu Microsoft najwięcej czasu spędzono z:

Grand Theft Auto V najpopularniejszą gra roku według rankingu serwisu Raptr - ilustracja #5

Przy okazji warto wspomnieć o Gaming Evolved App, o której pisaliśmy w październiku. Jest to program firmy AMD służący do optymalizowania gier na komputerach PC, współtworzony z autorami Raptr. Aplikację można pobrać z jej oficjalnej strony.

Raptr to platforma społecznościowa przeznaczona dla graczy konsolowych i komputerowych. Witryna umożliwia monitorowanie swoich postępów w grach, zdobywanie osiągnięć, kontaktowanie się ze znajomymi i nie tylko. Serwis obecnie posiada około 20 mln zarejestrowanych użytkowników.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.