Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 kwietnia 2014, 09:25

autor: Góral

Grand Theft Auto V - twórcy pracują nad dodatkiem fabularnym

Twórcy gry Grand Theft Auto V poinformowali na oficjalnej stronie, że pracują nad ekscytującym dodatkiem do trybu Story, który ma się ukazać jeszcze w tym roku. Oprócz tego opublikowano informacje dotyczące nadchodzących aktualizacji multiplayera produkcji - Grand Theft Auto Online.

Firma Rockstar Games w opublikowanej informacji o nadchodzących aktualizacjach Grand Theft Auto Online wspomniała, że to nie koniec atrakcji czekających w tym roku na fanów gry Grand Theft Auto V. „Wypatrujcie jeszcze więcej dodatków zarówno do Grand Theft Auto Online, jak i Grand Theft Auto V, w tym świątecznych aktualizacji, bardzo ekscytującego DLC do Story Mode i wielu innych” – napisali przedstawiciele dewelopera. Uznani twórcy nie zapowiedzieli oficjalnie żadnej gry na ten rok, czyżby więc szykowali jakieś duże rozszerzenie, podobne do The Lost and Damned i The Ballad of Gay Tony do gry Grand Theft Auto IV? Tego nie wiemy, ale pewnym jest, że firma nie próżnuje.

The Ballad of Gay Tony, drugie duże rozszerzenie do Grand Theft Auto IV, ukazało się w 2009 roku - Grand Theft Auto V - twórcy pracują nad dodatkiem do Story Mode - wiadomość - 2014-04-03
The Ballad of Gay Tony, drugie duże rozszerzenie do Grand Theft Auto IV, ukazało się w 2009 roku

Przy okazji warto wspomnieć o nowinkach szykowanych z myślą o Grand Theft Auto Online, czyli multiplayerze „piątki”. W przyszłym tygodniu deweloperzy oddadzą do dyspozycji Capture Creator – tryb pozwalający graczom samodzielnie tworzyć misje Capture. Będzie można zdefiniować dostępne bronie, lokacje, itd., a później udostępnić swoje dzieło innym osobom.

W późniejszym czasie otrzymamy aktualizację The High Life, która wprowadzi m.in. potężny karabin Bullpup, motocykl Dinka Thrust, nowe rzeczy w garderobie, trzy samochody (w tym Pegassi Zentorno) i nie tylko. Poza tym, wiosną Grand Theft Auto Online doczeka się wyczekiwanych napadów, w których razem z kumplami i najemnikami będziemy dokonywać skoków na banki, itd. Więcej informacji na ten temat ma zostać przekazanych wkrótce.

Samochody Dewbauchee Massacro i Pegassi Zentorno. - Grand Theft Auto V - twórcy pracują nad dodatkiem do Story Mode - wiadomość - 2014-04-03
Samochody Dewbauchee Massacro i Pegassi Zentorno.

Krótko pisząc, fani Grand Theft Auto mają powody do zadowolenia. Poza tym w dalszym ciągu nie wiemy, co z PC-tową edycją produkcji. Plotki na ten temat pojawiają się nieprzerwanie od momentu premiery gry na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3 we wrześniu 2013 roku. Jednak do tej pory firma Rockstar Games nie zabrała głosu w tej sprawie. Kto wie, być może twórcy chcą wziąć komputerowych fanów z zaskoczenia, albo po prostu dali sobie spokój z konwersją, w końcu udało im się wysłać do sklepów astronomiczną ilość egzemplarzy „piątki” – 32,5 mln. Czekamy zatem na kolejne wieści.