Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 kwietnia 2014, 08:57

autor: Draug

Middle-earth: Shadow of Mordor wyjdzie 7 października. Poznaj nowy zwiastun i wymagania sprzętowe

Firma Warner Bros. Interactive Entertainment ujawniła datę premiery gry akcji Middle-earth: Shadow of Mordor – została ona wyznaczona na 7 października bieżącego roku. Informacja ta pojawiła się wraz z nowym zwiastunem, który przybliża fabułę tytułu, a także wymaganiami sprzętowymi tej produkcji. Ponadto w zagranicznych sklepach ruszyły przedpremierowe zamówienia na grę.

Middle-earth: Shadow of Mordor to gra, o której nie pisze się często – jako że raczej nie zachodzi tutaj zjawisko powolnego ujawniania coraz bardziej „pikantnych” szczególików odnośnie rozgrywki – jednak kiedy już pojawia się powód, by poruszyć jej temat, zazwyczaj news dotyczy czegoś ważnego. Tak jest i w tym przypadku – wydawca tego tytułu, firma Warner Bros. Interactive Entertainment, podał bowiem do publicznej wiadomości termin jego premiery. Nastąpi ona 7 października bieżącego roku. Niestety, nie wiadomo, czy podana data dotyczy wyłącznie rynku amerykańskiego, czy może również europejskiego. Tym samym nie mamy też pewności, kiedy dzieło studia Monolith Productions zadebiutuje w Polsce – tym bardziej, że jeszcze żaden rodzimy dystrybutor nie umieścił tej gry w swoim planie wydawniczym (aczkolwiek można spodziewać się, że prędzej czy później uczyni to firma Cenega, tak jak miało to miejsce w ostatnich latach z wieloma innymi tytułami od Warner Bros.).

Złamany miecz swą moc odzyska, król tułacz wróci na... A nie, chwila, to nie ta bajka. - Middle-earth: Shadow of Mordor wyjdzie 7 października. Poznaj nowy zwiastun i wymagania sprzętowe - wiadomość - 2014-04-03
Złamany miecz swą moc odzyska, król tułacz wróci na... A nie, chwila, to nie ta bajka.

Ujawnienie daty premiery nastąpiło przy okazji publikacji nowego zwiastuna omawianej gry, zatytułowanego Banished from Death. Jest to trwający dwie minuty trailer fabularny, który przybliża nam skrótowo przeszłość głównego bohatera – zwiadowcy Taliona – i wyjaśnia, co kieruje nim w zapalczywym dążeniu do wywarcia zemsty na siłach Saurona. Warto też wspomnieć, że film ukazuje sceny wygenerowane na silniku gry.

Co więcej, wraz z podaniem terminu wydania Middle-earth: Shadow of Mordor rozpoczęto przyjmowanie zamówień przedpremierowych na tę pozycję. Obecnie można ją kupić przede wszystkim w zagranicznych sklepach sprzedaży detalicznej (jak GameStop czy Amazon), lecz niebawem możliwość jej nabycia powinna pojawić się również na platformie dystrybucji cyfrowej Steam (rzecz jasna, dotyczy to wersji pecetowej). W Stanach Zjednoczonych ceny gry ustalono na poziomie 49,99 dolarów (ok. 150 zł) w przypadku wersji pecetowej i 59,99 dolarów (ok. 180 zł), jeśli chodzi o wydania konsolowe. Warto wspomnieć, że osoby, które zdecydują się na pre-order, otrzymają ekskluzywną „skórkę” dla bohatera (The Dark Ranger) oraz specjalny tryb z wyzwaniami Test of Power.

Na tym nie koniec nowości. Umieszczenie gry na Steamie doprowadziło też do ujawnienia wymagań sprzętowych pecetowej wersji Middle-earth: Shadow of Mordor: Tak jak można było się spodziewać, starsze komputery mogą mieć spore trudności z podołaniem temu tytułowi:

Wymagania minimalne

 • System operacyjny: Windows Vista/7/8 (64-bitowy)
 • Procesor: Intel Core i5-750 2,67 GHz lub AMD Phenom II X4 965 3,4 GHz
 • Pamięć RAM: 4 GB
 • Karta grafiki: GeForce GTX 560 lub Radeon HD 6950
 • Wolne miejsce na dysku: 25 GB
 • Inne: DirectX 11, szerokopasmowe łącze internetowe

Wymagania zalecane

 • System operacyjny: Windows Vista/7/8 (64-bitowy)
 • Procesor: Intel Core i7-3770 3,4 GHz lub AMD FX-8350 4 GHz
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Karta grafiki: GeForce GTX 670 lub Radeon HD 7970
 • Wolne miejsce na dysku: 40 GB
 • Inne: DirectX 11, szerokopasmowe łącze internetowe
Jeżeli to miała być próba przekradnięcia się obok orków, to nie dziwota, że Taliona spotkał tak marny koniec. - Middle-earth: Shadow of Mordor wyjdzie 7 października. Poznaj nowy zwiastun i wymagania sprzętowe - wiadomość - 2014-04-03
Jeżeli to miała być próba przekradnięcia się obok orków, to nie dziwota, że Taliona spotkał tak marny koniec.

Przypomnijmy, że Middle-earth: Shadow of Mordor to trzecioosobowa gra akcji w realiach Tolkienowskiego Śródziemia, która zaoferuje otwarty świat, mechanizmy walki i poruszania się zbliżone do tych z serii Assassin’s Creed czy Batman: Arkham, a także kilka innowacyjnych rozwiązań, z odpowiedzialnym za psychikę wrogów Nemesis System na czele. Produkcja trafi na pecety oraz konsole starej (Xbox 360, PlayStation 3) i nowej generacji (Xbox One, PlayStation 4).